Україна може залишити Курську область уже за кілька місяців, не забезпечивши собі переваг на переговорах.
Наступ України на Курську область здивував союзників швидким успіхом, спростувавши думку про глухий кут у війні та поставивши під сумнів обіцянки путіна захищати російську територію. Однак через місяць західні офіційні особи досі не розуміють кінцевої мети Києва щодо 1 300 кв. км, які він контролює. Деякі побоюються, що Україна може втратити ці території, якщо росія розпочне масштабний контрнаступ.
Наразі росія не перекидала значну кількість військ зі сходу України в район Курська, повідомляють дипломати західних країн (нагадаємо, що Зеленський зовсім недавно заявив про введення туди 60 тисяч військових рф, проте ці дані спростовуються як західними, так і російськими джерелами).
Україна також не посилює свою присутність на захоплених територіях.
Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.
Російські окупаційні війська ведуть наступ на сході України, намагаючись прорвати оборону чисельною перевагою.
Блискавична кампанія показала слабкість російської оборони, спростувавши уявлення про війну на виснаження на користь Кремля.
Відсутність серйозної відповіді росії підтверджує думку Києва, що «червоні лінії» путіна — це порожні погрози для залякування Заходу. Зеленський використовує слабку реакцію Кремля, щоб переконати союзників дозволити Україні застосовувати далекобійну зброю по цілях у росії. Деякі дипломати НАТО приватно погоджуються, що страх перед помстою путіна перебільшений.
росія поки не перекинула багато військ з сходу на Курську дугу, продовжуючи наступ на Покровськ.
Представники НАТО зазначають, що для витіснення українських військ росії потрібно більше сил.
За словами Енн Марі Дейлі, дослідниці політики щодо росії та військових питань у вашингтонському аналітичному центрі Rand, цей крок України є стратегічним успіхом.
«Це невелике вторгнення в одному регіоні, але якби Україна захотіла, вона могла б зробити це знову в іншій частині. Вони змушують росію переоцінити, як вона захищає весь свій кордон з Україною», – сказала Дейлі.
Союзники поки не готові задовольнити заклики Зеленського використовувати зброю дальньої дії проти цілей у росії.
Однак вторгнення продемонструвало, що українські війська можуть ефективно здійснювати скоординовані наступальні операції з використанням різних видів західної зброї.
«Курськ є чудовим прикладом інноваційного підходу України до військових операцій. Після початкової незграбної реакції, росія, ймовірно, відступить, питання в тому, скільки часу це займе», — сказав Кшиштоф Нольберт, старший аташе з питань оборони Польщі у Вашингтоні.
Сет Джонс з Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні зазначає, що наразі немає чітких ознак того, що українські війська будують укріплення для захисту захоплених територій, такі як траншеї, міни або «зуби дракона».
«Вони насправді не готуються до широкомасштабної, довгострокової оборони», – сказав він, додавши, що це може бути частиною розрахунку Києва, щоб мати можливість швидко відступити, але також залишити відкритою можливість продовжувати просуватися вперед і захопити більше території.