Created with Sketch.

Латвія готується до війни проти російського агресора

05.04.2023, 19:44
Фото: Wikipedia

Парламентарі балтійської республіки повернули обов'язкову військову службу для повнолітнього чоловічого населення віком 18-27 років.

Відповідний закон сьогодні, 5 квітня, одноголосно ухвалили на сесійному засіданні латвійського Сейму, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, народні обранці вирішили не бавитися більше у пацифізм навіть перебуваючи у складі Північноатлантичному альянсі, а тому повернули обов'язкову службу в армії, скасовану майже 20 років тому.

За словами ініціаторів закону, робиться це не через те, що латвійці не вірять у можливість розпаду РФ, а з прагматичних міркувань, адже шанси розвалу країни-агресорки у найближчому майбутньому досить великі.

Згідно з ухваленим парламентарями документом законом, перший призов буде добровільним, а новобранці кількістю 250-400 осіб розпочнуть виконання військових обов'язків уже 1 липня наступного року.

Якщо охочих служити вистачить, то додаткового набору не буде, водночас уже з 2028 року національні збройні сили балтійської республіки рекрутуватимуть до 7500 громадян щорічно.

«Стандартний термін несення служби становитиме 11 місяців, але можлива й альтернативна служба за станом здоров'я, релігійними чи іншими переконаннями. Для 18-27-річних жінок, а також для чоловіків, які не підлягають призову, військова служба буде можлива виключно на добровільній основі», – йдеться у латвійському законі.

Між тим "Останній Бастіон" вважає за потрібне нагадати читачам про те, що країни колективного Заходу мають збільшити витрати на оборону заради підтримки України.

Читайте також
Мобілізація сцикунят не вирішить кризи на фронті
Опінії
Головний важливий урок для українців: поразка у війні призведе до знищення мільйонів
Опінії
Єдина запорука виживання нації та перемоги держави це Українське Військо
Опінії
Український фронтовик є Героєм, а ухилянти та СЗЧ паскудять націю
Війна
Національний військовий пантеон — нове яблуко розбрату українців
Опінії
Українські в'язні виборюють свою свободу на фронті
Війна