ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПІДРОБОК ЧЕРЕЗ МУЗЕЙ…

КРИМІНАЛ
21 серпня, 06:30
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПІДРОБОК ЧЕРЕЗ МУЗЕЙ…

Три предмети, названі «гривнами» доби Київської Руси, є підробками, вважає історик

Національний музей історії України виставив замість артефактів часів Київської Русі підробки.

Про це заявив історик Олександр Алфьоров.

Національний музей історії України відкрив виставку «День археолога: врятовані скарби». Я на Бахмутському напрямку, приїхати і подивитись виставку не можу.

Але з фотографій побачив три предмети названі «гривнами» доби Київської Руси. Про них згадували в багатьох сюжетах та під час відкриття виставки її організатори.

Друзі, ви бачите перед собою три підробки.

Вас, відвідувачів, співорганізаторів: Офіс Генерального прокурора, Національна поліція України, Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань, ЗМІ – ошукали.

Фейсбук – не місце для наукового тексту. Просто перерахую основні позиції:

1. Гривні мають свою типологію відповідно до форми та ваги: Київська, Чернігівська, Новгородська, Литовська, Галицька, Волинська, Татарська (всі вони мають ще значну кількість внутрішніх підвидів із урахування форми та ваги). Представлені на вітрині срібні зливки – не відповідають жодним типам. Середня – абсолютно фентезійна. Дві бічні – здалека нагадують подовжену гривну київського типу (на вагу 190-195 грам) проте одночасно мають значну кількість невідповідностей.

2. Клейма. Є незначна кількість пізніх гривень – 14-15 ст., що мають клейма. Їх знаходили та знаходять переважно на території сучасної московії. Ці клейма - різні знаки від знаків ханів Чингізидів до місцевих позначок. Це питання добре досліджене. Ставились клейма не на зовнішній бік (як на предметах з виставки), а на внутрішній та з краєчку. Подібних клейм ніколи не існувало. Технічно вони проставлені не правильно.

Тобто відбулась легалізація підробок на державному рівні з задіянням державних інституцій. Наскільки мені відомо – таких гривень-сувенірів було створено близько десятка для продажу. У такий спосіб чорний ринок отримав легалізацію фальшивок.

Знаючи низький рівень дискусії, що завжди зводиться до образ – навіть не чекаю адекватних відповідей.

Читайте також:
Опінії
Який Умєров, така і Лапутіна, яка Безугла — такий і план. Так і живемо: «Кругле носимо, квадратне перекатуємо». Суцільна профанація!
30 листопада, 12:14
Полтава
Голова Котелевської ОТГ із підлеглими сплагіатили унікальні вироби з тіста. Авторку самобутнього бренду Полтавщини натомість облили брудом.
28 жовтня, 12:54
Політика
Головною причиною такого кроку вказано перебування у списку нагороджених виключно лояльних до Держкіно, а отже і Мінкульту, осіб.
14 вересня, 19:25
Блоги
Або як слуги "найвеличнішого лідора сучасності" вчергове нагрілися на закупівлях і водночас роздягнули наших захисників...
24 серпня, 16:41
Політика
Підпанок олігарха-українофоба Ігоря Коломойського і за сумісництвом шкідник державного рівня із Зе-команди знову спровокував скандал.
31 липня, 18:16
Кримінал
Єврокомісія заявила про порушення Директиви Європейського союзу владою Угорщиною, яка звільнила іноземців, засуджених за торгівлю людьми.
15 липня, 18:14