Литва, Латвія та Естонія повідомили ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін

СВІТ
28 червня, 12:06
Литва, Латвія та Естонія повідомили ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін

Балтійські країни денонсують заборону на протипіхотні міни: у фокусі — оборона від росії.

Литва подала Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу документи про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використовувати, накопичувати, виробляти та передавати протипіхотні міни.

Про це повідомляє LRT.

«Сьогодні Литва офіційно повідомила Генерального секретаря ООН про свій вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін. Це рішення було ухвалене нелегко. Литва не має ілюзій: путінська росія — найбільша довгострокова екзистенційна загроза Європі. Вона веде війну задля досягнення політичних цілей, підриває стабільність та готується до тривалого протистояння», — написав міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс у соціальній мережі X.

За його словами, перед обличчям таких загроз Литва вживатиме всіх необхідних заходів для захисту своєї держави, населення і «кожного сантиметра території НАТО».

«Прихильність Литви до відповідальної оборони та дотримання міжнародного гуманітарного права, зокрема захисту цивільних осіб, залишається непохитною», — підкреслив він.

Зазначається, що вихід із Конвенції набирає чинності через шість місяців після подання відповідних документів Генеральному секретарю ООН.

У п’ятницю, 27 червня, необхідні документи для виходу також направили Латвія та Естонія.

Литовський парламент ще в травні ухвалив рішення про денонсацію Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, яке згодом підписав президент.

Міністерство національної оборони країни оголосило про регіональне рішення денонсувати Конвенцію на початку березня. Спершу про такий крок повідомили країни Балтії та Польща, а незабаром до них приєдналася Фінляндія.

Естонія також направила до ООН необхідні документи для виходу з Оттавської конвенції.

«Сьогодні Естонія передала в ООН документи про вихід з Оттавської конвенції. Уроки триваючої війни росії проти України показують, що для кращого захисту нашої країни ми не повинні запроваджувати односторонні обмеження на озброєння, яких не дотримується противник. Вийшовши з Оттавської конвенції, Сили оборони Естонії матимуть більшу гнучкість у виборі систем озброєння, інструментів та рішень, необхідних для зміцнення обороноздатності країни», — зазначив глава МЗС Естонії Маргус Цахкна.

За його словами, Естонія залишається відданою забезпеченню повної відповідності міжнародному гуманітарному праву та захисту цивільного населення після виходу з Конвенції. Країна також продовжить підтримувати проєкти з гуманітарного розмінування та допомоги жертвам збройних конфліктів.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
У 2026 році армія США може інвестувати понад $1,3 мільярда у закупівлю ракет-перехоплювачів Patriot.
09 липня, 21:01
Війна
Раніше Трамп обіцяв Зеленському негайно відправити 10 ракет для Patriot.
08 липня, 16:43
Політика
Війна рф проти України показала, що боєприпаси калібру 155 мм відіграють ключову роль на сучасному полі бою та потрібні у великій кількості.
30 червня, 12:39
Війна
рф, ймовірно, розпочала серійне виробництво дрона-камікадзе «Герань-3».
30 червня, 10:03
Політика
Іран переорієнтовується на китайські винищувачі J-10C після втрат у війні з «Ізраїлем» та США.
27 червня, 17:17
Війна
Нам потрібні інновації, адже без них не витримаємо тиску окупаційно-терористичного контингенту. Дуже прикро, що Зе-владі на це все плювати.
20 червня, 08:21