Панування наркокартелів, шалена корупція, бездіяльність правоохоронців і судів стали буденністю для батьківщини нащадків ацтеків і майя.
Але всі вищеназвані факти тепер доповнюють кричущі випадки нової реальності, коли через навмисно вигадані дописи у соціальних мережах селяни Мексики публічно вбивають заїжджих чоловіків.
Про вуличне лінчування 31-річного жителя Мехіко і радника федерального депутата Даніеля Пікасо Гонсалеса повідомило авторитетне видання "El País", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".
Як з'ясувалося, трагедія сталася 9 червня у селі Папатласолько посеред гір Сьєрра-Норте, але світ про неї дізнався лише за тиждень, коли невідомі виклали у мережі відеоролик із фіксацією вбивства.
«Керовані неправдивими чутками у застосунках "WhatsApp" і "Facebook" жителі, у кількості 200 осіб, напали на беззбройного чоловіка, завдавши тяжких тілесних ушкоджень. Він приїхав у село з туристичною метою, вивчав інфраструктурні об'єкти, місцеві пам'ятки історії та культури. Його безпідставно звинуватили у сприянні викраденню неповнолітніх дітей і торгівлі людських органів. Затим провокатори підбурили озлоблений натовп спалити на головній площі Папатласолько ще живе тіло чоловіка, який знепритомнів. Наразі триває слідство і розшук учасників злочину», – йдеться у попередньо складеному звіті місцевої поліції.
За повідомленнями незалежних мексиканських ЗМІ, неправдива інформація такого типу вже неодноразово використовувалася раніше, щоби викликати занепокоєння і спалахи гніву у маленьких сільських громадах із певною метою, скажімо, як конкуренція між наркокартелями.
«Лінчування нині є частиною процесу формування уявлення про владу в Мексиці. На жаль, наше суспільство, роками розбещене корумпованими структурами, хабарями для працевлаштування за бажаною посадою, позначене недовірою до держави, що є двигуном цього ганебного явища», – прокоментувала ситуацію фахівець із кримінального права Національного автономного університету Мексики Джема Клоппе-Сантамарія.
Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", викрадення людей, убивства заради наживи, торгівля наркотиками – і це не вичерпний перелік того, що діється у Мексиці при потуранні влади.