У Мексиці селяни взяли до рук зброю, щоби здолати свавілля наркокартелів

СВІТ
01.07.2021, 12:46
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
Фото: Head Topics

Викрадення людей, убивства заради наживи, торгівля наркотиками — і це не вичерпний перелік того, що діється у Мексиці при потуранні влади.

Беззаконня, вчинене наркокартелями, що десятиліттями ворогують один з одним за ринки збуту, спровокувало масове озброєння місцевих селян.

Тепер вони самотужки намагаються викорінити зло, яке не до снаги навіть правоохоронцям і армії, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на провідний мексиканський телеканал "Milenio Televisión".

За останні пів року селяни штатів Мічоакан, Ґерреро і Халіско придбали понад 50 тисяч гвинтівок і пістолетів, паралельно утворивши добровольче озброєне формування "Pueblos Unidos" для самозахисту власного господарства і життя.

«Сьогодні у Мексиці дешевше купити гвинтівку, ніж заплатити мафії. Свавілля наркокартелів, які знущаються з людей, дійшло межі. Ми не збираємося надалі коритися цим бандитам, які проголосили себе владою, а тому дамо їм відсіч», — заявив один з учасників формування "Pueblos Unidos", який побажав залишитися неназваним.

Його соратники підтверджують інформацію про те, що оновлена двома попередніми президентами Мексики ​​Національна ґвардія не вплинула на злочинність; навпаки у 2019-2021 роках кількість убивств у країні досягла рекордного рівня — 2800 на місяць.

«Ми слідуємо за мафією всюди, де б вона не знаходилася. Пересуваємося ґрупами по 20-60 осіб, прочісуємо пагорби, патрулюємо вулиці. Фактично, на наших плечах робота правоохоронців, те, чим не займався всі ці роки обраний нами уряд. Тобто, коли боротися з картелями почали озброєні мексиканці-селяни, тоді ситуація стала покращуватися. У нашому селищі вже немає жодного злочинця: вони, або втекли, або мертві», — коментує ситуацію керівник "Pueblos Unidos" у Лос-Атесі.

Президент країни Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що подібні формування "самооборони" навпаки нібито самі провокують наркокартелі до ще більшої безкарності, а тому вимагає від селян негайно скласти зброю.

«Боротися зі злочинцями має поліція. Тільки у державних органів є монополія на насилля. Я проти того, щоби люди озброювалися і створювали банди для боротьби з мафією, тому що це не приносить результатів», — переконаний президент Мексики.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Україні на Сумщині правоохоронці "оголосили війну" незаконним посівам маку і конопель.

Мексиканські селяни-
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
Читайте також:
Світ
Поліція Іспанії розкрила банду, яка керувала трьома нелегальними тютюновими фабриками, де експлуатувалися українці.
23 січня, 13:51
Світ
Акторові пред’являють звинувачення в ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчінс.
20 січня, 12:42
Кримінал
Девід Керрік знайомився з жертвами, використовуючи своє службове становище.
16 січня, 21:26
Полтава
У Горішньоплавнівській громаді затримано групу із 7 місцевих жителів на скоєнні злочинів у сфері обігу наркотичних засобів.
13 січня, 20:04
Світ
Ендрю Тейт — скандально відомий блогер, якого неодноразово звинувачували в женоненависництві та блокували в соцмережах.
12 січня, 20:15
Світ
Ізраїльська влада не контролює ситуацію на тимчасово окупованій території Палестинської держави, тому подібні випадки – химерна "норма".
06 січня, 15:42