У Мексиці селяни взяли до рук зброю, щоби здолати свавілля наркокартелів

СВІТ
01 липня, 12:46
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
Фото: Head Topics

Викрадення людей, убивства заради наживи, торгівля наркотиками — і це не вичерпний перелік того, що діється у Мексиці при потуранні влади.

Беззаконня, вчинене наркокартелями, що десятиліттями ворогують один з одним за ринки збуту, спровокувало масове озброєння місцевих селян.

Тепер вони самотужки намагаються викорінити зло, яке не до снаги навіть правоохоронцям і армії, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на провідний мексиканський телеканал "Milenio Televisión".

За останні пів року селяни штатів Мічоакан, Ґерреро і Халіско придбали понад 50 тисяч гвинтівок і пістолетів, паралельно утворивши добровольче озброєне формування "Pueblos Unidos" для самозахисту власного господарства і життя.

«Сьогодні у Мексиці дешевше купити гвинтівку, ніж заплатити мафії. Свавілля наркокартелів, які знущаються з людей, дійшло межі. Ми не збираємося надалі коритися цим бандитам, які проголосили себе владою, а тому дамо їм відсіч», — заявив один з учасників формування "Pueblos Unidos", який побажав залишитися неназваним.

Його соратники підтверджують інформацію про те, що оновлена двома попередніми президентами Мексики ​​Національна ґвардія не вплинула на злочинність; навпаки у 2019-2021 роках кількість убивств у країні досягла рекордного рівня — 2800 на місяць.

«Ми слідуємо за мафією всюди, де б вона не знаходилася. Пересуваємося ґрупами по 20-60 осіб, прочісуємо пагорби, патрулюємо вулиці. Фактично, на наших плечах робота правоохоронців, те, чим не займався всі ці роки обраний нами уряд. Тобто, коли боротися з картелями почали озброєні мексиканці-селяни, тоді ситуація стала покращуватися. У нашому селищі вже немає жодного злочинця: вони, або втекли, або мертві», — коментує ситуацію керівник "Pueblos Unidos" у Лос-Атесі.

Президент країни Андрес Мануель Лопес Обрадор заявив, що подібні формування "самооборони" навпаки нібито самі провокують наркокартелі до ще більшої безкарності, а тому вимагає від селян негайно скласти зброю.

«Боротися зі злочинцями має поліція. Тільки у державних органів є монополія на насилля. Я проти того, щоби люди озброювалися і створювали банди для боротьби з мафією, тому що це не приносить результатів», — переконаний президент Мексики.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Україні на Сумщині правоохоронці "оголосили війну" незаконним посівам маку і конопель.

Мексиканські селяни-
Мексиканські селяни-"дружинники" патрулюють вулиці
вибір редакції
Читайте також:
Полтавська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження стосовно голови Опішнянської громади на Полтавщині Миколи Різника.
24 вересня, 11:45
Вони ще Януковичу допомагали відмивати його кошти, а тепер допомагають «слугам».
15 вересня, 14:50
Підлеглі Баканова катували потерпілого та змусили віддати 7 біткоїнів ($80 тис.)
13 вересня, 18:05
Серед власників ділянок виявився близький родич керівника ДП.
10 вересня, 17:06
29-річному жителю Кременчука загрожує позбавлення волі на строк від 6 до 10 років за збут наркотиків.
30 серпня, 14:00
Упродовж останньої доби на території області зафіксовано 31 випадок крадіжки, 12 шахрайств і 8 наркозлочинів.
26 серпня, 11:26