Менше 20% американців хочуть приєднання Гренландії до США — опитування

ПОЛІТИКА
29 березня, 16:00
Менше 20% американців хочуть приєднання Гренландії до США — опитування

19% жителів США підтримують ідею приєднання до країни Гренландії, яку контролює Данія.

Про це свідчать опитування Yahoo News, передає Fox News.

Водночас 49% американців висловилися проти анексії острова. А в самій Гренландії 85% жителів заявили, що не хочуть приєднання до США.

Тим часом віцепрезидент США Джей Ді Венс під час свого візиту до розміщених у Гренландії американських військ публічно розкритикував Данію.

«Данія не зробила нічого хорошого для гренландців. Гренландії краще бути під безпековою парасолькою США, ніж Данії», — заявив він.

Заяви Трампа про Гренландію

Ще під час своєї першої президентської каденції у 2019 році Трамп уперше запропонував купити Гренландію. Після вступу на новий термін Трамп знову повернувся до цієї ідеї. На його думку, острів потрібний США «для економічної безпеки». Крім того, він не заперечив, що стосовно Гренландії можуть вжити воєнних або економічних дій.

У відповідь на такі заяви Трампа уряд Данії посилив оборону острова. Прем'єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що не може уявити, щоб Сполучені Штати використали військову силу для вторгнення на острів. Вона також зауважила, що лише народ Гренландії вирішує, чого він хоче.

У січні 2025 року премʼєр Гренландії Муте Егеде наголосив, що острів належить гренландцям, які, за його словами, не хочуть бути ані данцями, ані американцями.

У березні Дональд Трамп укотре допустив можливе приєднання Гренландії до складу своєї країни. Тоді в американського лідера запитали, чи допускає він анексію Гренландії, на що той відповів: «Думаю, це станеться».

Крім того, президент США відкрито закликав жителів Гренландії підтримати приєднання до Сполучених Штатів, наголосивши, що Вашингтон буде «готовим інвестувати мільярди доларів, щоб створити нові робочі місця та зробити вас багатими».

16 березня на острові перед консульством США відбувся протест проти заяв Трампа. Тоді у демонстрації взяли участь до 800 людей. Вони пройшли вулицями столиці Нуук з прапорами Гренландії та з плакатами: «Змусьте Америку піти геть», «Ми не продаємося» тощо.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Можна припустити, що військово-релігійний режим у Тегерані таки створить бомбу. Дональд Трамп скаже, що винні у цьому демократи.
вчора, 20:30
Політика
Мелоні та її команда вкрай стурбовані поведінкою Трампа.
вчора, 18:08
Політика
Під час візиту Фідана до Вашингтона заплановані стратегічні переговори з держсекретарем Марком Рубіо.
25 березня, 11:05
Політика
Лідер ХДС та ймовірний федеральний канцлер Німеччини розігрує складну комбінацію в політичні шахи.
24 березня, 10:05
Опінії
Москва як уявний «третій Рим» готує Україні роль «третього Карфагену» по двох Пунічних війнах. Маємо завадити цій екзистенційній катастрофі.
23 березня, 12:54
Світ
торік Конгрес США схвалив продаж Туреччині 40 винищувачів F-16 і комплектів модернізації для літаків з наявного флоту.
22 березня, 09:01