Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з підтримки поневолених Москвою народів виходить у публічний простір. Це важливий крок.
Про це в інтерв'ю вітчизняному виданню Telegraf заявив депутат IX скликання і член згаданої ТСК Володимир В'ятрович. Парламентар стверджує, завдання України — допомагати уярмленим націям на Росії користатися тим, що наші інтереси збігаються.
Відтак будь-які зміни у Кремлі призведуть тільки до паузи у війні, дадуть ворогу перепочинок для підготовки до нової ескалації. Тобто до того, що у майбутньому все це знову може повторитися кратно.
«Росія у сучасному її форматі, по суті, не є федерацією, вона є абсолютно унітарною навіть не державою, а імперією. І доки вона зберігатиме такий статус — буде загрозою для України. Тому наше завдання — відстоюючи свої національні інтереси, показувати їхній збіг з інтересами світу і та інтересами поневолених Москвою народів. Щоби те, що сталося 2014-го і продовжилося 2022-го, не повторилось.
А воно повториться, якщо обмежитись простою концепцією зміни режиму у Кремлі. Зараз ми бачимо велику активність так званих «хороших русскіх», які пробують говорити від імені поневолених народів. Насправді ж за цим можуть стояти люди російських олігархів. На Росії бояться, що їхні корінні народи почнуть говорити власним голосом», — заявив Володимир В'ятрович.
Окремо український парламентар пояснив, Росія розвалювалася протягом усього XX століття, починаючи з 1917-го і не закінчуючи 1991-м роками. Країна-агресорка весь час втрачала загарбані раніше чужі терени, бо це — шагренева шкіра, яка скорочується і приречена повний колапс.
«Навіть після розвалу СССР на Заході вважали своїм головним і найбільшим партнером Росію. І тому ядерної зброї всі колишні совєцькі республіки мали позбутися і передати Москві. Саме вона вважалась найбільш договороздатним партнером. Всі головні інвестиції — економічні та політичні — йшли саме до РФ, бо це велика країна, яка, на думку Заходу, мала бути глобальним партнером світу. І це не спрацювало.
Віра Заходу в те, що Росія може бути демократичним глобальним партнером, розбилась на друзки. Тому мені здається, що місією України зараз є задля власного збереження показувати помилки, які Захід робив у минулому, щоби вони не повторювались сьогодні. Ми, як ніхто інший, можемо розуміти поневолені народи Росії — в якій вони зараз перебувають ситуації», — підсумував нардеп.