Created with Sketch.

Мобілізаційна криза, або війна — справа молодих

03.06.2024, 07:18
Фото: Facebook

Військово-політичному керівництву України необхідно негайно переглянути мобілізаційну політику. Подальше зволікання рівноцінне поразці.

Іноді військовослужбовці українського війська, які погано вчили історію у школі, видають справжні перла. Ну, от скажімо наступні:

Такий собі протимобілізаційний заклик, погодьтеся!

Ну, по-перше, нагадаємо, що дітей козаки у військо брали; 12-16-річні хлопці були не рідкістю й у запорожців, і у реєстрових. Вони були зброєносцями-джурами (вони ж, цюри, вони ж чури), а ще їх називали пахолками, молодиками, новиками, хлоп'ятами.

Вони, ці зброєносці, хоч і не були рівноправними козаками, але брали участь в походах і боях на рівні з ними. Князів і дружинників на коня у 3 роки садили, а в 12 вони вже воювали в повен зріст.

Нагадати, коли вперше в бою участь взяв Святослав Ігоревич?

По-друге, першими на війну йшли козаки, тобто професійні вояки, які, хоч і були іррегулярним військом, але виконували роль регулярної армії. Це вже потім підтягувалися тодішні «мобіки», тобто покозачені «гречкосії».

По-третє, а що (чи пак хто) таке діти, це до якого віку людина є дитиною? За чинним Сімейним кодексу України, «правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття»; а повноліття в Україні, як і в усьому світі, настає у 18 років.

Якщо ж брати козацьку традицію, то 16-річний юнак вже вважався повнолітнім. То як, можна брати до війська 18-річних, а якщо ти козаком назвався, то і 16-річних?

Окрім того, не таємниця, що молодий дасть фору будь-якому «дідові», саме через свою молодість і здоров'я. Нас, бувало, після виснажливих навчань, відправляли на марш-кидок після двогодинного відпочинку; комбат казав, що супервідновлення молодого організму — 2 години, так що — «Вперед, десантники хрінові!».

Війна — це взагалі справа молодих. Не будемо лукавити. Так було, є і буде.

Звісно, не кажемо, що треба теперішніх 18-річних хлопців гнати у бій, але у 20-25 рочків уже цілком придатні сформовані бугайчики бігають, дівчат тягають, уже й дітей деякі мають. Але чомусь для війни не годні, хтозна.

По-четверте, а де, цікаво мені, ви наберетеся підготовлених бійців? Ментів?! Пхе! Їх готують інакше і для інших задач, тож в армії вони ненабагато кращі за будь-якого іншого новобранця.

Саме тому, до речі, спецзвання у ЗСУ не грають, оскільки ментівський полковник у війську добре, якщо вище сержанта буде чи, таки, треба нижче? Ну-у, так, а де ви збираєтеся «підготовлених воїнів» брати?

Всі підготовлені та мотивовані вже мінімум 2 роки, як на фронті, а у тилу — самі непридатні та хитровжарені залишилися. Тому набирати треба всіх, хто під руку потрапить.

У війська є багато методів заохотити та мотивувати будь-кого, аби тільки на руках не висли. Для підготовки у Збройних Силах України повно навчальних центрів, досить відмазки ліпити

Питання стоїть руба: триває екзистенційна війна, війна на виживання українців, як нації. Тож ти, або громадянин і мужик, в решті решт, або сцикло та недогромадянин, і жодні розпатякування з виправданнями цього не змінять, тим більше такі ідіотські.

Автор – Олександр Писаревський, історик, ветеран АТО/ООС і боєць тактичної групи «С» (Сальвадор) Сил Територіальної оборони ЗСУ

Читайте також
Українська Нація має абсолютне право бути собою
Політика
Педагоги Полтавщини передали гумвантаж ЗСУ на передову
Полтава
Полтавський меценат профінансує дослідження руїн Свято-Покровської церкви
Полтава
Батько у війську захищає Україну, син постачає дрони
Війна
Україна — моральний компас світу
Опінії
Жіноцтво Нехворощі передає фронтовикам ЗСУ частину свого душевного тепла
Полтава