Created with Sketch.

Москва занесла дамоклів меч над застрашеним Заходом

22.11.2024, 21:45

Кремль посилює гібридний наступ на Європі. Які варіанти протидії російським спробам залякування варто застосувати зараз негайно?

Відповідні поради урядовцям, депутатам і політикам Заходу (перш за все, ЄС і НАТО) дали наші швейцарські колеги з видання Neue Zürcher Zeitung. Станом на тепер Польща, Британія та інші партнери розширюють свою систему ППО/ПРО на після нещодавній російських ударів по Україні.

Українська армія може сконцентруватися на захисті від російських ракет та безпілотників Києва і тих районів, які близькі безпосередньо до лінії фронту. Крім того, війська західної коаліції можуть перекидатися в Україну під власною повітряною парасолькою, щоби, зокрема, виконувати логістичні місії у тилу.

Це ще не реальність, але варіант, який зараз обговорюється на північному сході Європи. У відкритому листі ЄС і Канада спільно закликають поєднати зусилля, щоби підтримати українську боротьбу за свободу та зупинити РФ.

В Україні наступ на землі Донбасу продовжується ворогом без перерви. Територіальні завоювання невеликі, чого не скажеш про російські втрати у бойовій техніці та живій силі.

Повітряна війна проти цивільних об'єктів постійно розширюється, а різні західні країни тимчасово закрили свої посольства у Києві. Наразі Кремль посилає на Захід цілу низку гібридних ударних хвиль, щоби залякати.

Серед іншого, у відповідь на дозвіл використовувати ATACMS російська пропаганда показала кадри, як можуть бути обстріляні європейські держави. Класична дезінформація — прирівнювання американських ракет керованих ракет із дальністю 300 км до справді далекобійної зброї зі значно більшою дальністю.

Ресурсна федерація московії використовує перевірені вектори горезвісних «активних заходів» (на жаргоні гебні, «актівниє мєропріятія» — прим. ред.), доведених до досконалості ще за часів СССР. Ось вони:

Мета — посіяти страх і жах у Німеччині, Австрії та Швейцарії, щоби Україна не отримала жодної крилатої ракети типу «Taurus». Окрім того, жахливий сценарій ядерної війни може вплинути на вибори у лютому та ускладнити формування стабільного уряду.

Австрія вже перебуває у процесі формування коаліції невдах. Нещодавно РФ навіть припинила постачання газу, а канцлер Нойгаммер був готовий до цього, хоч йому доведеться витрачати більше грошей на енергію; це ускладнить фінансові рамки наступного терміну і сприятиме дружній росії опозиції.

За минулі дні також сталося два інциденти у Балтійському морі із пошкодженням підводних кабелів для передачі даних. Уряд Фінляндії вважає, що вони були навмисно пошкоджені китайським судном із російським екіпажем на борту.

Так, у Молдові переобраний президент Майя Санду, орієнтована на Захід, перебуває під тиском сил, які проникли у країну із РФ. У гіршому випадку Москва може нав'язати себе як захисник ґаґаузької меншини та безпосередньо втрутитися в ситуацію.

Стан справ у Сакартвело ще складніший, адже там на парламентських виборах у жовтні більшість голосів здобула прокремлівська партія «Грузинська мрія». Опозиція не визнає результатів волевиявлення, оскільки вони були явно сфальшовані; президент Саломе Зурабішвілі вимагає розслідування, ситуація вкрай напружена.

Кремлівський бункерний диктатор путін хоче максимально розколоти демократичну Європу до вступу Трампа на посаду президента США та послабити її як незалежного гравця. Загальний огляд глобальної геополітичної картини видається похмурим і загрозливим.

Ситуація на планеті знову різко погіршується, як у 1937-1939 роках. Тепер, коли конфлікти в Європі та на Далекому Сході об'єдналися із присутністю північнокорейських солдатів у РФ, всередині країн-учасниць ЄС наростають ознаки фрагментації, — там виникають блоки із несхожими інтересами й різним ступенем стійкості до авторитарної загрози.

Інформаційно-психологічні операції Кремля, як в Україні, так і на Заході, покликані тримати в напрузі навіть тих, хто вороже ставиться до РФ, відчуваючи страх перед непередбачуваним та нестримним ворогом. Ворожий режим прагне послабити волю до опору та залишити людей у ​​невіданні щодо того, що є реальною загрозою, а що – ні; мусимо триматися здорового глузду й не піддаватися паніці.

Опріч того медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як постійний блеф кремлівського бункерного діда путіна про застосування ядрьоної дубини розрахований на панікерів. При чому не лише зовнішній, а й внутрішніх.

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка