Created with Sketch.

"Може втілитися найгірший сценарій" – президент Литви про плани Росії

12.12.2021, 10:22
Фото: google

Країни Балтії також відчувають пряму загрозу з боку Росії

Президент США Джо Байден та президент Литви Гітанас Науседа констатували наявність великої кількості ознак того, що "може втілитися найгірший сценарій" – військова інтервенція Росії на територію незалежної держави. Науседа на прес-конференції заявив, що країни Балтії відчувають пряму загрозу з боку Росії та можуть розраховувати на військове підкріплення із США.

"Як я сказав президенту США, це дзвіночок не тільки для України, це дзвіночок і для всього східного флангу НАТО, країни Балтії теж відчувають пряму загрозу. Тому ми домовилися, що відповідь США у військовому сенсі цього слова буде адекватною, ми можемо розраховувати на підкріплення у військовому сенсі, який дозволить нам почуватися більш захищеними", – сказав Науседа.

За його словами, сторони погодилися з тим, що "імовірність російської агресії є дуже високою".

"Є багато ознак, які показують, що може втілитися і найгірший сценарій – військова інтервенція на територію суверенної незалежної держави. Ми разом маємо зробити все, щоб цього найгіршого сценарію не було", – сказав президент Литви.

Він переконаний, що стримування – це найкращий засіб, щоб "поважалися права незалежних держав".

За словами Науседи, Байден "бере на себе і необхідне лідерство, і згуртовує наші сили, щоб була дана цілком чітка відповідь і зроблено чітке повідомлення агресивним режимам, що такі дії не залишаться без відповіді".

"Відповідь буде найжорсткішою, як висловився президент, вся світова і навіть європейська політична архітектура дуже зміниться, а характер санкцій буде найжорсткішим", – сказав Науседа.

Читайте також
Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду
Економіка
Будь-які «перемовини» — це a priori про поступки
Політика
Година «X» для Америки й усього світу
Політика
Південна Корея не надаватиме Україні зброю, закон забороняє
Опінії
Кремль свідомо заважає збирати кліматичні дані в Арктиці
Світ
Арктичні країни гуртуються для протидії РФ і КНР
Політика