Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей

ПОЛТАВА
05.08.2016, 13:04
Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей

Національний музей-заповідник українського гончарства 12 серпня 2016 року проводить День відкритих дверей із нагоди 30-ліття від заснування.

Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей_1

Гості мають нагоду безкоштовного екскурсійного відвідання Музею-заповідника та інших його структурних підрозділів: Музею мистецької родини Кричевських, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів та Меморіального музею-садиби філософа, колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа та Мистецької галереї Центру розвитку духовної культури.

Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей_3

Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей_5

Також 12 серпня о 10.00 год. розпочнеться низка святкових подій – Урочиста Академія «Гончарська скарбівня України в міжнародному культурно-мистецькому просторі: історія, досвід, перспективи». 

Заходи відбудуться в Музеї мистецької родини Кричевських, а також у Центрі розвитку духовної культури.

Програмою передбачено:

Музей мистецької родини Кричевських (вул. Василя Кричевського, 2):

1000–1230наукова конференція, що презентує доповіді співробітників Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному про діяльність усіх структурних підрозділів Музею-заповідника;

1230–1300 нагородження учасників художнього експрес-пленеру «Гончарський дивосвіт МУЗЕЮ»;

нагородження учасників інтернет-конкурсу світлин «Фотомить у Музеї гончарства»;

відкриття виставок, що презентують:

·публікації та нагороди видавництва «Українське Народознавство»;

·надруковані наукові праці співробітників Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Центр розвитку духовної культури (вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3):

1400–1430презентація фотовиставки «30 років у світлинах» з архіву Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та приватних зібрань співробітників Музею-заповідника;

презентація ювілейного фільму про Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, відзнятого Аудіовізуальною студією «Відродження» Музею-заповідника;

1430–1630святкові привітання від гостей Урочистої Академії;

1700 святковий концерт.

До участі в урочистостях також запрошуються музеї України, керамологи, мистецтвознавці, етнологи, краєзнавці, музеологи, культурологи, колекціонери, майстри-гончарі, художники-керамісти, творчі спілки, працівники музею гончарства минулих років, студенти вищих мистецьких навчальних закладів.

Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей_7

Музей гончарства в Опішному запрошує на День відкритих дверей_9

2016 року виповнюється 30 років від заснування Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Літопис Музею-заповідника почав свою хронологію з 12 серпня 1986 року, коли Полтавський обласний виконавчий комітет, за дорученням Ради Міністрів Української РСР від 11 березня 1986 року, ухвалив рішення «Про створення Музею гончарства в смт Опішні». За роки діяльності музей утвердився як загальновизнана гончарська скарбниця України, один із найбільших спеціалізованих керамологічних музеїв світу.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
вчора, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15