Created with Sketch.

МЗС Литви: західні вимоги до України поступитися власною територією – неприйнятні

26.05.2022, 19:27

Будь-які пропозиції американських і європейських політиків й експертів віддати частину України росії тільки провокують нову, більшу війну.

Про це під час щотижневого брифінгу для преси у Вільнюсі сказав чинний міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Головний литовський дипломат упевнений, умиротворювати агресора територіальними поступками неприйнятний для XXI століття прецедент і загрожує безпеці всього континенту.

«Такі заяви навіть від міжнародних авторитетів небезпечні для нас, для незалежності та цілісності Литви, бо вони не лише нормалізують відносини з путінським режимом, а й нормалізують те, що цей режим робить. На Заході мають зрозуміти, це дуже сильний сигнал усім іншим агресорам, потенційним злочинцям. Адже, якщо ти робиш злочин і тебе не знищать протягом трьох місяців, то все гаразд, усе може так і залишитися, а про покарання чи осуд не йтиметься», – зазначив Ґабріелюс Ландсберґіс.

Очільник МЗС Литовської республіки наголошує, пропозиції визнати цивілізованим світом частину території України за росією спрямовані просто на нормалізацію ганебної ситуації, що склалася.

«Для нас, литовців, це дуже небезпечна тенденція. З одного боку, путінський режим, який панує нині на росії, ми називаємо режимом, який здійснює геноцид – він готовий стерти з лиця землі людей лише за те, що вони належать до тієї чи іншої нації. Будь-яка нормалізація відносин із цим режимом мені незрозуміла. Заяви Генрі Кіссінджера і, зокрема, інших світових лідерів, у цьому напрямку докорінно неадекватні тій реальності, яку ми спостерігаємо сьогодні», – підкреслив Ґабріелюс Ландсберґіс.

Насамкінець головний дипломат Литви наголосив, про закінчення понад 8-річного конфлікту можна буде говорити лише у Києві й тільки на умовах українців, але аж ніяк не Москви та росіян.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що найстрашніші війни в історії людства ті, які ведуться не за території, а за ідеї, і нинішня російсько-українська війна якраз одна з них.

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика