МЗС Вірменії висловило протест послу рф через пропаганду на російських телеканалах

Раніше спікер парламенту Вірменії заявив, що влада повинна «серйозно розглянути» питання заборони трансляції російських телеканалів.
Міністерство внутрішніх справ Вірменії надало російському послу в країні ноту протесту через заяви російських державних медіа та деяких чиновників, спрямованих проти вірменської влади.
Про це МЗС повідомило виданню Radar Armenia.
Так, у ноті висловили рішуче незадоволення Вірменії «відкрито недружньою і дуже часто ворожою пропагандою, що транслюється російськими державними телеканалами проти уряду Вірменії».
«Використання образливої лексики під час прямих етерів на російському державному телебаченні, а також нападки на діяльність уряду Вірменії є абсолютно неприйнятними й підривають позитивні результати нещодавніх візитів високого рівня між Вірменією та росією», — йдеться в ноті.
У МЗС також заявили, що заяви окремих депутатів держдуми рф щодо законних дій вірменських слідчих задля запобігання спробі державного перевороту є «не тільки дивними, але й викликають глибоке занепокоєння».
Як повідомляється, з боку рф, зокрема, лунали заяви, які характеризували арешт організаторів перевороту в країні як «черговий недружній крок прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна».
«Такі зауваження не тільки абсурдні — оскільки незрозуміло, як запобігання державному перевороту може вважатися недружнім актом, — але і є грубим втручанням у внутрішні справи Республіки Вірменія», — додається в записці.
Більше контексту
Наприкінці червня генеральна прокуратура Вірменії оголосила, що порушила кримінальне провадження проти керівника Ширакської єпархії Вірменської апостольської церкви архієпископа Мікаеля Аджапахяна. Його звинувачували у закликах до держперевороту.
Як пояснив адвокат архієпископа, справу розпочали на підставі вислову Мікаеля в інтерв’ю, яке він дав 3 лютого 2024 року.
При спробі затримати Аджапахяна між силами безпеки й духовенством сталися сутички. Проте натовп не дав архієпископу сісти в автомобіль із правоохоронцями. Зрештою, правоохоронці залишили територію Ечміадзинського монастиря, щоб «запобігти можливій та навмисній ескалації».
Втім Аджапахян самостійно вирушив до Єревана, де згодом у супроводі співробітників спецслужби увійшов до Слідчого комітету.