На Америку чекає небувала економічна криза
Доба "Великої депресії" видасться дитячою забавкою перед новою хвилею масового безробіття і занепаду виробництва.
Таку думку нещодавно висловив американський економіст і юрист Майкл Снайдер на своєму сайті з промовистою назвою "The Economic Collapse".
Його невтішний для суспільно-господарчої сфери США прогноз на наступні 25 років базується на офіційній статистиці найбільших міст країни.
Так, за даними Торгової палати Сан-Франциско, більш ніж половина всіх крамниць цього мегаполісу у зв'язку з пандемією коронавірусу не працюють і не зможуть більше відкритися через завдані карантинними обмеженнями збитки.
Подібна ситуація спостерігається й у Нью-Йорку, де досі тривають протести ліворадикальних угруповань "Антифа" та "Black lives matter".
Рівень безробіття у найбільшому місті США тільки в липні склав майже 20%, тоді як 83% від усієї кількості ресторанів Нью-Йорка не змогли повністю сплатити оренду, опинившися у борговій ямі.
Не краща ситуація й у мешканців провінції — у сільськогосподарському штаті Південна Кароліна понад 50% орендарів знаходяться під загрозою виселення, а в штаті Луїзіана працедавці не здатні відновити половину втрачених від пандемії робочих місць через наявний брак коштів.
За словами Майкла Снайдера, станом на 1 серпня 27% американців винні фінансовим і комерційним установам 21 мільярд доларів, як сплату за оренду чи іпотечну позику.
«Рівень банкрутства у США вже досяг найвищого показника за останні 10 років. Очікується, що він і надалі невпинно зростатиме. Адже світова торгівля, з якою тісно пов'язаний американський ринок, демонструє рекордне падіння. Про швидке відновлення за рік-два не йдеться», — наголосив Майкл Снайдер.
Він також підкреслив, що за останні 22 тижні понад 57 мільйонів американців подали нові заявки на соціальну допомогу з безробіття.
Однак федеральний уряд не поспішає сплачувати чеки громадян у зв'язку з активною виборчою кампанією та подальшою політичною невизначеністю.