Created with Sketch.

На Донеччині росіяни застосовують «тактику накопичення»

04.09.2024, 13:45
Фото: Facebook

Стратегія російських атак безжальна, але зовсім не виключає наявності своєрідної тактики. Особливо серед підрозділів, що воюють понад рік.

Слід було б уже викинути нарешті цю методичку про те, що ворожі солдати на Донбасі ніби у совєцькому стилі валом біжать на українські кулемети. Відкрию таємницю: росіяни давно вже так не бігають, принаймні окупанти із досвідчених бойових бригад.

Навпаки, у наступі вони нерідко діють тактично грамотно та зухвало, використовують місцевість, дрони та свою перевагу в артилерії. Скажімо, у Донбаських агломераціях ворог застосовує «тактику накопичення», користуючись тим, що суцільний фронт там відсутній:

Так і просуваються.

Хороша новина — багато наших командирів адаптувалися до цієї тактики ворога та навчилися їй протидіяти. Постійна повітряна розвідка дозволяє заздалегідь помітити ці групи.

По них завдають ударів на підходах з дронів і мінометів або просто ведуть, фіксують, в які будівлі вони зайшли, після чого ці будівлі блокують і знищують разом з ворогом. Таких випадків повно по всьому донбаському фронту.

Проблема ж у тому, що так відбувається не завжди й не всюди. Не всі українські підрозділи можуть вести ефективну повітряну розвідку (на то є об'єктивні причини: нестача навчених кадрів, ресурсів і, навіть, нерозуміння їхнім командуванням важливості цього).

І не всі командири вміють ефективно протидіяти групам противника, які просочилися, після того, як ті себе виявили. Загалом, дії ворога треба вивчати, аналізувати та вчитися їм протидіяти, щоб ефективно його знищувати в промислових масштабах.

Противника не варто недооцінювати, особливо на одинадцятому році війни. Переконаний, вищенаведену ситуацію слід виправляти, поки наш фронт остаточно не посипався.

Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка