На кордоні Киргизстану та Таджикистану почалися збройні сутички

СВІТ
16.09.2022, 12:25
На кордоні Киргизстану та Таджикистану почалися збройні сутички

Киргизстан заявив, що Таджикистан використовує реактивні системи залпового вогню, а також важку бронетехніку та авіацію

Прикордонна служба Киргизстану заявила, що військовослужбовці Таджикистану обстріляли в п’ятницю кілька прикордонних нарядів Киргизстану.

Про це повідомляє Управління інформації та зв'язку прикордонної служби Держкомітету нацбезпеки Киргизької Республіки.

Зазначається, що ситуація на ділянці кордону "характеризується як напружена". Прикордонники Киргизстану стверджують, що таджицька сторона, в тому числі веде обстріл із застосуванням "групової зброї".

"Підрозділи прикордонної служби, дислоковані на киргизько-таджицькому кордоні в Баткенській області, несуть службу в посиленому режимі. Прикордонна служба докладає всіх зусиль для стабілізації ситуації та недопущення ескалації конфлікту", - йдеться в повідомленні.

Прикордонна служба Киргизстану закликає таджицьку сторону "припинити вогонь і спрямувати всі зусилля на деескалацію збройного конфлікту і підтримку миру та стабільності на кордоні, який спільно охороняється".

Прикордонники Киргизстану заявили, що Таджикистан використовує реактивні системи залпового вогню, а також важку бронетехніку та авіацію.

Водночас Таджикистан повідомив про використання Киргизстаном важкого озброєння для обстрілу кордону.

Зазначимо, що протяжність кордону Киргизстану з Таджикистаном становить близько 970 кілометрів, з яких 519 уточнено, а решта залишається неописаним.

Спірними залишаються ділянки між Баткенською областю Киргизстану і Согдійською областю Таджикистану, де села, а іноді і будинки жителів двох республік розташовані поруч, що ускладнює роботу з визначення лінії кордону.

Через це між сторонами часто відбуваються зіткнення за право доступу до води, землі та комунікацій. При цьому часто застосовується і зброя, що призводить до загибелі людей.

Останнє загострення сталося 14 вересня. Тоді конфлікт стався між прикордонними службами двох країн.

Читайте також:
Світ
Невизнана Нагірно-Карабаська республіка офіційно припинила своє існування з 1 січня 2024 року.
01 січня, 18:24
Світ
Країна втратила контроль над містом, яке відіграє ключову роль у рамках китайської ініціативи «Один пояс, один шлях».
03.11.2023, 19:32
Економіка
Іноземні інвестиції стимулюватимуть економіку Таїланду, яка, як очікується, зросте на 2,8% до кінця року
24.09.2023, 15:55
Світ
У разі, якщо іранська армія чи інші збройні формування вдеруться в Азербайджан, турецькі війська швидко дадуть відповідь.
10.09.2023, 16:01
Політика
Лідери країн, де панує іслам, радо співпрацюють із диктаторами, але ображаються, коли їхніх єдиновірців карають за порушення у демократіях.
31.08.2023, 17:28
Світ
70-річний Хун Сен перебуває при владі в Камбоджі з 1985 року – лише лідери Камеруну та Екваторіальної Гвінеї обіймали свої посади довше.
22.07.2023, 09:11