На Полтавщині отруйний борщівник підбирається до дачних ділянок
Борщівник - ця небезпечна рослина, яка вже реєструється у всіх районах області обабіч доріг, річок, лісів. Поступово перебирається на дачні ділянки та землі інших категорій. Крім шкоди для довкілля, ця рослина має надзвичайно небезпечний вплив на здоров’я людини, оскільки борщівник – це отруйна рослина, - попереджають спеціалісти ГУ ДСНС України в Полтавській області на своїй сторінці у Facebook .
Незважаючи на привабливий зовнішній вигляд рослини, доторкатися до нього однозначно не варто!!! Сік його фототоксичний, тобто підвищує чутливість до ультрафіолету в рази. Дія його, подібна лупі, через яку можна зібрати сонячні промені і розпалити багаття. Навіть одна маленька крапля може спровокувати сильний опік, особливо, якщо перебувати під відкритим сонцем. Опіки 80 відсотків тіла, в залежності від глибини ураження, можуть призвести до летального результу.
Контакт з його частинами (листя, пагін) викликає подразнення та опік шкіри за рахунок того, що всі вони містять речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання. Найсильніші опіки борщівник викликає, стикаючись з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Але щоб отримати опік, достатньо і нетривалого несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненої соком рослини. Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини перший час не дає жодних неприємних відчуттів і на це можна просто не звернути уваги. Така ситуація є вкрай небезпечною для дітей, які можуть гратися з порожніми стеблами, використовуючи їх як дудочку або підзорну трубу. Потрапляння соку на слизові оболонки може викликати сильні алергічні реакції, аж до набряку Квінке. Попадання в очі з великою ймовірністю закінчується сліпотою.
При сильних опіках піднімається температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їх місці залишаються темні плями. Можливі і смертельні випадки після контакту з борщівником. Особливо, якщо вражаються рот чи горло.
Коли ви помітили, що випадково торкнулися листя або стебла цієї рослини, в першу чергу виключіть попадання сонячного світла на шкіру. Чим довше ви перебуваєте під променями ультрафіолету, тим глибше стають опіки від борщівника.
Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, надягайте штани й сорочку з довгими рукавами. Вивчіть, як виглядають небезпечні рослини, аби убезпечити контакт із ними. Будьте обачними!