На Полтавщині зростає кількість обдурених шахраями людей

ПОЛТАВА
09.10.2014, 14:54
На Полтавщині зростає кількість обдурених шахраями людей

За минулу добу до кременчуцьких правоохоронців за допомогою звернулося дві місцеві жінки, які стали потерпілими від дій шахраїв. Повідомляє сайт УМВС України в Полтавській області.

Першою потерпілою стала 58-річна кременчужанка, що виконала умови «псевдоправоохоронців», котрі по телефону вимагали перерахувати через термінал одного із банків 2400 гривень. Жіночка вважала, що таким чином врятує свого сина від кримінальної відповідальності, про яку повідомили їй у телефонній розмові шахраї.

Інша 40-річна кременчужанка через мережу Інтернет намагалася продати предмети інтер’єру. Відразу після розміщення оголошення, зателефонував покупець, якого все влаштовувало в товарі і він був готовий перерахувати передоплату. Заявниця, навіть не думаючи, назвала всі реквізити картки та виконала вимоги опонента в телефонній розмові. За декілька хвилин, з банківської картки зник весь кредитний ліміт у розмірі 6000 гривень.

Зрозумівши, що стала потерпілою від дій шахрая, кременчужанка відразу повідомила про подію правоохоронців та службу безпеки банку.

Відносно обох випадків були відкриті кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Вкотре правоохоронці нагадують громадянам про ряд правил, як захистити своє майно від інтернет-шахраїв:

- нікому і ні під яким приводом не потрібно повідомляти свій ПІН-код, номер картки, CVV номер, навіть якщо опонент в телефонній розмові говорить, що є представником банківської установи;

- для інтернет-розрахунків відкрийте окрему платіжну картку;

- здійснювати перерахунок коштів, потрібно лише за допомогою знайомих вам ресурсів та чітко перевірити, кому дані кошти будуть направлені;

- аналізуйте та перевіряйте ту інформацію, що надійшла вам по телефону.


Читайте також:
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
11:54
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
вчора, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10 липня, 14:18
Виданню «Останній Бастіон» ніколи не була чужою людська біда.
10 липня, 12:18
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10 липня, 09:36