На тлі зростаючого розчарування Німеччиною Україна сподівається, що отримає танки

Опінії
22.01.2023, 16:18
Два танки Leopard збройних сил Німеччини брали участь у військових навчаннях НАТО в жовтні в Литві.
Два танки Leopard збройних сил Німеччини брали участь у військових навчаннях НАТО в жовтні в Литві.

В Україні вважають, що час навчатися на "Леопарди" вже настав, попри відсутність згоди Німеччини на надання танків.

Журналіст видання The New York Times

У суботу посилився тиск на Німеччину, щоб вона дозволила передачу бойових танків Leopard 2 Україні, навіть коли українські офіційні особи давали зрозуміти, що, на їхню думку, прибуття танків німецького виробництва буде лише питанням часу.

Тиск йшов з кількох боків. У спільній заяві в Twitter міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви закликали Німеччину «негайно надати Україні танки Leopard».

Там додали: «Це потрібно, щоб зупинити російську агресію, допомогти Україні та швидко відновити мир у Європі. Німеччина як провідна європейська держава несе особливу відповідальність у цьому відношенні».

Деякі українські голоси були ще різкішими. Радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк заявив, що «нерішучість вбиває все більше наших людей».

«Ви все одно допоможете Україні необхідною зброєю і зрозумієте, що іншого виходу закінчити війну немає», — написав він у Twitter, додавши: «Кожен день зволікання — це смерть українців. Думай швидше».

У своєму нічному зверненні пан Зеленський наголосив, що час має значення.

«Нам ще доведеться боротися за постачання сучасних танків, але з кожним днем ​​стає все більш очевидним, що прийняттю рішення щодо танків альтернативи немає», — сказав він у зверненні , додавши: «Єдине, на чому варто наголосити, це час, час доставлення. Кожна угода має бути виконана якомога швидше».

Похорон чоловіка, який був убитий під час удару по житловому комплексу в Дніпрі
Похорон чоловіка, який був убитий під час удару по житловому комплексу в Дніпрі

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що він «оптимістично налаштований» щодо того, що Німеччина вирішить дозволити передачу «Леопардів», а війська його країни тим часом почнуть навчання на танках у Польщі.

«Країни, які вже мають танки «Леопард», можуть розпочати навчальні місії для екіпажів наших танків», — сказав пан Резніков українській службі «Голосу Америки» у п’ятницю . «Ми почнемо з цього, і ми будемо рухатися далі».

Міністерство оборони Польщі не відразу підтвердило твердження пана Резнікова, але польські офіційні особи були одними з найгучніших голосів, які закликали Німеччину розчистити шлях для Leopards. Польський уряд заявив, що готовий надіслати кілька своїх, хоча юридично йому потрібно, щоб Німеччина підписала такий крок.

Багато західних оборонних чиновників, які зустрілися в Німеччині в п'ятницю, сподівалися досягти угоди щодо відправлення танків німецького виробництва, які є в багатьох європейських країнах і які Україна вважає вирішальними для своїх військових зусиль. Але зустріч завершилася без рішення з боку Німеччини, яка досі опиралася відряджанню своїх власних Leopards в Україну або надання іншими країнами, які їх мають, необхідного дозволу на їх експорт.

Німеччина також наполягала на тому, щоб Сполучені Штати взяли на себе лідерство, надіславши деякі зі своїх найдосконаліших бойових танків M1 Abrams, але в суботу критика в основному звалилася на Берлін.

Звернення України щодо танків і додаткової зброї із Заходу набули більшої гостроти з наближенням весни, коли обидві сторони конфлікту готуються до наступу, кажуть офіційні особи. А нещодавні заяви росії про захоплення невеликих міст Соледар і Кліщіївка — частина ширшої спроби захоплення міста Бахмут на сході України — росіяни намагаються посилили тиск, що зростає.

Міністерство оборони Великобританії заявило в суботу, що війна загалом «перебуває в глухому куті», але попередила, що існує «реалістична можливість локального просування росії навколо Бахмута».

Останніми тижнями Захід пообіцяв створити для України все більш досконалу зброю, погодившись надіслати ракетні системи Patriot і бойові броньовані машини, попри попередні побоювання, що росія розцінить надання цієї зброї як провокацію. Але танки західного виробництва, які набагато потужніші за бойові машини радянського зразка, виявилися каменем спотикання.

Британія цього тижня підтвердила, що надішле невелику кількість танків Challenger 2 у рамках більш широких зусиль, щоб переконати інші західні країни надати подібну підтримку.

Пошкоджений дитячий майданчик у Харкові, Україна, у п'ятницю.
Пошкоджений дитячий майданчик у Харкові, Україна, у п'ятницю.

Головний військовий офіцер України генерал Валерій Залужний заявив, що його силам потрібно щонайменше 300 танків і 600 БМП, щоб протистояти росіянам цієї весни. Але Німеччина неохоче відправляла частину своїх танків Leopard 2 без зобов’язання Вашингтона надіслати хоча б символічну кількість своїх танків M1 Abrams, виступаючи єдиним фронтом проти росії.

Вашингтон заперечує надсилання танків Abrams, стверджуючи, що вони використовують авіаційне паливо та їх важко обслуговувати. Міністр оборони Ллойд Дж. Остін заявив у п'ятницю, що він не коментує, чи зміниться ця позиція.

Американські та німецькі офіційні особи в п’ятницю відкинули будь-які припущення про ворожнечу між союзниками, хоча є ледве помітні ознаки зростання розбіжностей. Пан Остін та його німецький колега Борис Пісторіус заперечували, що суперечка щодо Leopard була пов’язана з танками Abrams, але не надали жодних пояснень того, що гальмує угоду, і підкреслили, що танки Leopard все ще можуть бути відправлені найближчим часом.

Пан Пісторіус сказав, що він наказав своєму міністерству розпочати інвентаризацію своїх танків Leopard і підготуватися до навчання українських солдатів у разі майбутньої угоди, наголосивши, що він вітав би подібну підготовку інших європейських країн.

Сенатор Ліндсі Грем, республіканець від Південної Кароліни, який активно заявляв про відряджання більшої кількості зброї в Україну і був у Києві в п’ятницю, сказав, використовуючи лайку, що він втомився від цирку навколо того, хто збирається надсилати танки й коли вони їх надішлють».

«Німцям: надішліть танки в Україну, бо вони їм потрібні. Це у ваших власних національних інтересах, щоб путін програв в Україні», – написав він у Twitter увечері в п’ятницю.

«Адміністрації Байдена: надішліть американські танки, щоб інші наслідували наш приклад».

На запитання репортера в п’ятницю, чи підтримує він заклик Польщі відправити Leopards, президент Байден був коротким. «Україна отримає всю необхідну допомогу», — сказав він.

Автори: Кассандра Виноград, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Війна
Україна отримає від франко-німецької оборонної групи KNDS 12 самохідних артилерійських установок Caesar.
10:20
Світ
Озброєння буде постачатися до України, Японії та Болгарії.
01 жовтня, 11:28
Війна
Виготовлення замовлення повинні завершити 31 грудня 2028-го.
12 вересня, 11:55
Війна
Україна отримає від Канади ЗРК NASAMS на початку 2025 року
06 вересня, 10:25
Війна
Міноборони Румунії подало до парламенту законопроєкт про передачу Україні комплексу Patriot.
31 серпня, 06:27
Війна
Ми розповідаємо про свою боротьбу, але не надаємо підтримку Україні...
30 серпня, 16:33