НАБУ повторно викликає на допит експосадовця «Укргазвидобування»

КРИМІНАЛ
27 березня, 17:04
НАБУ повторно викликає на допит експосадовця «Укргазвидобування»

Експосадовець «Укргазвидобування» Євген Стешенко продовжує ігнорувати виклики НАБУ

Національне антикорупційне бюро знову викликало на допит колишнього начальника відділу стратегічних нафтосервісних проектів АТ «Укргазвидобування» Євгена Сташенка у справі про 211 млн грн збитків компанії під час виконання договору з підвищення видобутку природного газу приватною іноземною компанією.

Відповідна повістка про виклик оприлюднена на сайті НАБУ.

НАБУ повторно викликає на допит експосадовця «Укргазвидобування»_1

«Повістка про виклик Сташенка Євгенія Вікторовича. Вам необхідно прибути 29 березня 2024 року о 09:00 до Національного антикорупційного бюро України для участі у допиті в якості підозрюваного у межах досудового розслідування кримінального провадження», – йдеться в документі.

Раніше НАБУ уже викликало Сташенка на допит 21 березня.

У березні НАБУ і САП викрили схему зловживань на суму 211 млн гривень під час укладення та виконання договору з підвищення видобутку природного газу між АТ «Укргазвидобування» та румунською Expert Petroleum Solutions SRL, з якою «Укргазвидобування» уклало договір PEC у квітні 2020 року щодо підвищення видобутку природного газу в Карпатському регіоні на 15 років.

Слідство встановило, що УГВ провело конкурс та уклало з компанією-переможцем договір про надання послуг з підвищення видобутку газу (PEC) на родовищах УГВ. За умовами договору, компанія мала здійснювати базовий та підвищений видобуток газу. При цьому, вартість базового видобутку 1 куб м газу мала бути в 3-4 рази нижчою за вартість підвищеного видобутку, а обсяг – фіксованим.

Проте, посадовці шляхом внесення змін до конкурсної документації знизили норму базового видобутку природного газу на 750 млн куб м за 15 років потенційної дії договору. Протягом перших 5 років роботи компанія зобов’язувалася інвестувати близько 1 млрд гривень в інтенсифікацію, буріння свердловин та розвиток інфраструктури. За тодішніми оцінками УГВ, зазначена співпраця у перші 5 років мала принести додатково як мінімум 300 млн кубометрів природного газу.

Нагадаємо, що у 2019 році УГВ оголосило конкурс на надання послуг з підвищення видобутку природного газу на 13 виснажених родовищах на заході України.

Інтерес проявили чотири нафтогазові компанії: ТОВ «Бейкер Хьюз Україна» («дочка» американської корпорації Baker Hughes), китайський консорціум компаній Xinjiang Beiken та Shengli, румунська Expert Petroleum Solutions, а також Полтавська газонафтова компанія.

Перемога дісталася Expert Petroleum.

11 вересня 2020 року Укргазвидобування підписало фінальний пакет документів з Expert Petroleum щодо співпраці на умовах підвищення видобутку (product enhancement contract – PEC). Компанія через ТОВ «Експерт Петролеум Україна» стала оператором 13 виснажених газових родовищ у Львівській області. Згідно з умовами PEC весь видобутий газ залишається на балансі УГВ, а активи компанії передаються партнеру винятково в тимчасове управління на час дії контракту.

Після укладення договору, «Нафтогаз» призначив комітет з керування PEC-проєктом який здійснює Expert Petroleum, до якого увійшли: Олександр Сендега, - директор «Львівгазвидобування», Сергій Боєв - директор зі стратегії, В’ячеслав Філатов - начальник департаменту моніторингу та планування геолого-технологічних заходів, Євген Сташенко - начальник відділу розвитку бізнесу.

НАБУ стверджує, що вказані протиправні дії призвели до необґрунтованого та штучного зростання частки газу підвищеного видобутку, за який УГВ мало розраховуватися за значно вищим тарифом.

Таким чином, за період з жовтня 2020 (коли родовища були передані в управління підряднику) до листопада 2023 УГВ заподіяно збитків на суму 211 млн гривень.

За «успішну» реалізацію проєкту відповідальний посадовець «Укргазвидобування» Євген Сташенко отримав премію у подвійному розмірі місячної заробітної плати. Надалі, покинувши територію України після початку повномасштабного вторгнення рф, він працевлаштувався керівником з розвитку бізнесу в компанію, яка перемогла у конкурсі.

Читайте також:
Кримінал
Слідчі зацікавилися розтратою грошей під час створення системи «Дзвін-АС».
вчора, 16:06
Кримінал
Арештовано п’ять будинків, сім квартир, вісім автомобілів, 18 земельних ділянок, мотель, відпочинковий комплекс та іншу нерухомість
вчора, 10:20
Політика
Як керівництво «Укренерго» нараховує собі мільйони зарплати, накопичуючи корупційні скандали
вчора, 09:25
Кримінал
Міністр АПК разом із головою Держпродспоживслужби та його заступником створили злочинне угрупування.
25 квітня, 18:05
Опінії
Як можна перетворити 23 сотки «золотої» київської землі на цілих 1,2 Га, а потім безкарно її віджати собі в кишеню у всіх на очах?
25 квітня, 15:07
Новини
Одеська міська рада за бюджетні кошти відремонтувала водогін для ТОВ «Інфокс» олігарха Миколи Злочевського.
24 квітня, 16:26