Чи знали ви, що популярний серед кінозірок і політичної еліти Заходу кавовий напій "Kopi Luwak" коштує не менше $300 за 1 кг?
Головною причиною такої високої ціни є не унікальність кавових зерен чи кліматичних умов вирощення, а процес ферментації.
Виробництво "Kopi Luwak" (дослівно з індонезійської мови перекладається як "кава лювака" – прим. ред.) аж ніяк не таємниця:
Особливий смак "кави лювака" пояснюється комбінацією кислотно-ферментативного впливу, адже перебуваючи всередині шлунково-кишкового тракту звірятка, зерна насичуються його шлунковим соком і травними ферментами.
Внаслідок цього процесу пептидні ланцюжки скорочуються, що спричиняє зміну амінокислотного складу кавових зерен, вивільнюючи специфічний аромат і смак кавових зерен.
За спостереженнями місцевих мешканців, мусанги вибирають тільки найстигліші та найсмачніші кавові ягоди, а отже для кінцевого продукту це означає зменшення гіркоти.
У цілому річний обсяг "Kopi Luwak" не перевищує кількох сотень кілограмів, навіть попри те, що сьогодні існують відповідні кавові звіроферми, де тваринок тримають у неволі з метою набуття виробництвом промислових масштабів.
Природоохоронці не раз скаржилися владі Індонезії на незадовільний стан мусангів, яких примусово утримують у клітках задля продукування елітної кави; проте до сьогодні ситуацію так і не вдалося покращити.
Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", висока ціна шоколаду на світовому ринку – це наслідок експлуатації дитячої праці.