Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці

17 листопада, 08:51
Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці
Фото: Saechsische

Немає такої людини, котра хоча б раз у житті не куштувала шоколадні ласощі.

Однак не всі знають, що за вирощенням какао-бобів стоять сотні неповнолітніх дітей, чию працю незаконно експлуатують дорослі.

Вказаний процес сягає справді промислових обсягів, про які роками замовчують виробники шоколаду, йдеться у матеріалі журналістів видання "Deutsche Welle".

Наголошується, що станом на 1 листопада 2020 року майже 1,6 мільйона дітей знаходяться у трудовому рабстві на какао-плантаціях, переважно в африканських країнах — Кот-д'Івуарі та Ґані.

Фактично, замість навчання у школі, малеча безоплатно працює як дешева робоча сила під наглядом власних батьків.

«Кожен другий працівник плантації — дитина шкільного віку, яка працює у складних умовах, не отримуючи за це грошової винагороди. Експлуатація дитячої праці є сталою проблемою. Проте виробники шоколаду систематично ігнорують цю ганебну ситуацію, бо відмова від залучення дітей спричинить зростання ціни на кінцевий продукт», — зазначають журналісти "Deutsche Welle".

Головними причинами, яка спонукає залучати малечу у процес вирощення какао-бобів, є: бідність серед населення країн-експортерів; масова безграмотність; ігнорування прав людини; незацікавленість урядовців і міжнародного бізнесу покращити ситуацію; низька ринкова ціна на сировину.

Відтак, мільйони дітей і надалі лишаються об'єктом трудової експлуатації з боку дорослих, адже всім учасникам шоколадної індустрії простіше зберегти status quo, ніж взятися за її докорінні зміни.

Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці_1
Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці_2
Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці_3
Читайте також:
Інноваційні комплекси "TITAN" і "JSTARS" корегуватимуть дії американського війська задля кращої ефективності на полі бою.
26 листопада, 14:42
Спецпідрозділ індонезійських військово-морських сил "Kopaska" удосконалив свої навички в умовах наближених до бойових.
24 листопада, 16:22
Гібридна російська агресія спонукає Збройні Сили Фінляндії до постійних військових навчань із метою відбиття ймовірного наступу зі Сходу.
21 листопада, 15:45
Президент Азербайджану разом із дружиною завітали до міст Фюзулі та Джебраїл, нещодавно звільнених від вірменської окупації.
17 листопада, 12:56
Розгортання військового конфлікту на півночі Ефіопії в області Тиґрай змушує багатьох громадян мігрувати до сусіднього Судану.
16 листопада, 10:42
Десятки людей середнього і літнього вийшли у центр Мінська, щоби покласти квіти до пам'ятника Владіміру Лєніну.
07 листопада, 15:15