НАТО допомагає Україні воювати, але не перемагати, - Foreign Policy
Аналітики скептично ставляться до того, що нові заходи можуть переломити ситуацію на полі бою.
Саміт НАТО виявив центральне протиріччя в стратегії Заходу щодо підтримки України: військова допомога відіграє вирішальну роль у тому, щоб дозволити Києву давати відсіч російським силам, але вона не дає можливість виграти війну, пише журнал Foreign Policy.
«По суті, ми підтримуємо Україну, щоб вона продовжувала брати участь у битві та досягала певних успіхів, а не повністю виграла», — заявила наукова співробітниця з питань Європи в Раді з міжнародних відносин Ліана Фікс.
Зазначається, що союзники на східному фланзі НАТО, насамперед країни Балтії та Польща, вже давно закликають до збільшення підтримки України. Але союзники «з найглибшими кишенями» і найдосконалішими системами озброєнь — особливо Сполучені Штати — зайняли більш обережну позицію в спробі запобігти спіралі ескалації відносин з Москвою.
У підсумку аналітики скептично ставляться до того, що заходи, оголошені цього тижня, можуть переломити ситуацію на полі бою.
«Українцям для перемоги потрібно щось більше», — заявив голова Військового комітету НАТО, адмірал ВМС Королівських ВМС Нідерландів Роб Бауер.
Вказується, що, хоча адміністрація президента США Джо Байдена зіграла ключову роль у попередженні про наміри росії атакувати Україну та активізації підтримки країни з боку Заходу, вона мало що запропонувала в плані бачення шляху припинення конфлікту.
«Існує величезна прірва між заявами про те, що ми хочемо відновити суверенітет України, і тим, що ми насправді робимо», - сказала директор програми трансатлантичної безпеки Андреа Кендалл-Тейлор.
Як пише видання, стратегія, схоже, полягає в тому, щоб зміцнити обороноздатність країни і сподіватися, що Москва переможе сама себе.