Доки захисники України стримують чисельнішу й озброєнішу російську навалу, колективний Захід як завжди мнеться та задкує, боячися РФ.
На цьому наголошує заступник головного редактора впливового видання "Bild" Пауль Ронцгаймер із приводу підсумкової заяви Вільнюського саміту Північноатлантичного альянсу.
У своєму матеріалі, адаптований український переклад якого люб'язно викладає медіаагенція "Останній Бастіон", німецький журналіст підкреслює, що НАТО має намір зберегти цілісність РФ для рівноваги міжнародної безпеки.
«Особисто я розумію всіх, хто цими днями хвилюється і відчуває змішані почуття, коли йдеться про вступ України до НАТО. <...> Але справжнє хвилювання викликає те, як НАТО виправдовує небажання називати Україні конкретний термін вступу. Зокрема, йдеться про те, що в умови надання дорожньої карти входить відверто популістський пункт "модернізація Збройних Сил України".
Уявіть собі: голови держав та урядів зібралися у цілковитій безпеці у Вільнюсі – й звідти надсилають сигнал усім українським солдатам в окопах, що ті, на жаль, ще недостатньо сучасні для НАТО, не виконують достатньо норм згідно зі стандартами.
Що, перепрошую? Чи ви при своєму розумі? Наскільки тепер обпльованими повинні почуватися українські воїни?! <...> Майже ніхто не вірив, що ця армія зможе протистояти Росії. Багато політиків, які складали цю заяву НАТО, давали Україні лише кілька днів на виживання. Але це виправдання є абсурдним через інше: насправді, країни НАТО приховують справжню причину, через яку поки не хочуть давати Україні дорожню карту. Зокрема, у США, ФРН та інших країнах є побоювання, що тоді можлива подальша ескалація стосунків із Владіміром Путіним.
Оскільки українські наступальні дії триває не так добре, як деякі сподівалися, за зачиненими дверима постійно говорять про те, що, можливо, настав час розпочати переговори. Коли це станеться і скільки років це займе, поки що неясно. Але зрозуміло одне: віри в те, що Україна зможе повернути собі всю територію, всі країни НАТО більше не мають, вони готові розглядати територіальні поступки. Президент США Джо Байден і канцлер Олаф Шольц мають відкрито назвати причини, через які не хочуть надати чіткої дорожньої карти НАТО для України. Україна заслуговує на правду. І особливо солдати, що лежать в окопах на фронті», – написав Пауль Ронцгаймер.
Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, як в обмін на вступ до НАТО Швеція допоможе Туреччині зблизитися з Європейським союзом, а Україна поки почекає.