Created with Sketch.

НАТО посилить співпрацю з Україною у галузі оборонних технологій

09 червня, 07:09
Фото: Bloomberg

Північноатлантичний альянс обмінюватиметься із Києвом розвідувальними даними про можливості Москви. Особливо щодо радіоелектронної боротьби.

Про це повідомило одне із впливових американських видань Bloomberg. Російська воєнна агресія (після 24..II.2022) підштовхнула Альянс виділити більше ресурсів на зміцнення кібербезпеки та відстеження російських військових технологій.

Такі відвертості почула західна преса із вуст помічника генерального секретаря НАТО Девіда ван Віла: «Українці впроваджують інновації з дуже високою швидкістю, але, звісно, ​​росіяни не дурні. Це означає, що інновації на полі бою — це не статична річ, вони більше схоже на шахи».

За його словами, угода, яка запроваджує нові рамки для обміну інформацією, у тому числі про ланцюжки постачання безпілотників, буде завершена до липневого саміту НАТО у Вашинґтоні. Водночас помічник Єнса Столтенберґа ухилився від відповіді, чи запросять Україну стати членом Альянсу.

Одна із цілей спільної програми — допомогти Україні стати великим постачальником технологій по закінченню поточного конфлікту. Зі слів Девіда ван Віла, «НАТО також хоче повторити деякі із тих швидких темпів впровадження та розгортання технологій», які спостерігалися в Україні після 24.II.2022.

Нещодавно помічник генсека виступив на I-му Форумі оборонних новаторів — конференції, в якій взяли участь представники Києва, Брюсселя та Пентаґону, а також десятки стартапів, які створюють обладнання для бою. Головна тема заходу — протидія постійному глушенню РФ системи глобального позиціювання, що зробило деякі українські безпілотники та іноземну високоточну зброю неефективними.

Перешкоди GPS, що приписуються Москві, все частіше зачіпають країни НАТО у Північній Європі, порушуючи польоти та морське сполучення в Естонії та Фінляндії. У відповідь на російські перешкоди українські стартапи розробляють безпілотники, які можуть картографувати місцевість без GPS, орієнтуючись на бортові камери чи датчики.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що Україна буде у складі НАТО не за президентства Джозефа Байдена і тим паче не за нахилянта ухилянтів Володимира Зеленського. Їм (і не тільки їм) начхати на Україну!

Читайте також
Ворожі інженери розробили важкий дрон «Мотылёк»
Війна
А кількості Україна давно має протиставити якість і технопрорив
Війна
Росіяни показали серію модернізованих БПЛА «Ланцет-Э»
Війна
Розроблені естонцями дрони рятують життя воїнів ЗСУ
Війна
Китайські розробники презентували підводний дрон-скат
Світ
Ефективність західного озброєння в Україні знижується
Війна