Науковці виміряли швидкість вітру на Марсі

СВІТ
02 лютого, 15:18
Науковці виміряли швидкість вітру на Марсі

Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.

Про це міжнародна команда астрономів заявила на шпальтах галузевого видання The Planetary Society Journal, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Для своїх досліджень вони використали дані польотів космічного пристрою «Ingenuity».

Встановлено, що марсіанські вітри дмуть сильніше, ніж передбачалося. до тепер. Максимальна швидкість руху атмосферних хвиль досягала 25 метрів за 1 секунду, тоді як теоретичні моделі обмежували швидкість вітру 15 метрів за 1 секунду.

Ці відомості дозволять інженерам у майбутньому побудувати ще надійніші дрони для дослідження «Червоної планети». Прикметно, але спочатку «Ingenuity» був розрахований на 5 польотів у марсіанському небі, однак спромігся здійснити 72 за 129 секунд.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що молода група невеликих галактик привернула увагу науковців. Так званий протокластер величезного скупчення якраз формується у космосі.

Читайте також:
Історія
Науковці проаналізували сліди мови гунів, що збереглися, і дійшли несподіваного висновку. Ця спілка племен походить з єнісейської сім'ї мов.
22 червня, 15:18
Життя
Чоловіки та жінки відрізняються зовні, поведінкою, фізіологією, можливостями. Так уже людство влаштовано вищими силами від природи.
06 червня, 21:47
Життя
Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
26 травня, 14:52
Життя
Він — геній, який випередив час. Один із найяскравіших розумів доби Відродження, ким до тепер надихається безліч інтелектуалів і митців.
25 травня, 10:36
Життя
Океанічне дно нашої планети вивчили незрівнянно менше, ніж поверхню Марса. Фактично, людство не бачило ще близько 99% морського дна.
13 травня, 20:31
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32