Науковці виявили найяскравішу чорну діру у всесвіті
Щодня вона поглинає масу, рівну нашому Сонцю. З'ясувалося, що зафіксований енергетичний космічний об'єкт — справжній квазар-рекордсмен.
Астрономи з Австралійського національного університету виявили у Сузір'ї Живописця найяскравішу і найшвидшу чорну діру із нині відомих. За один день вона поглинає обсяг речовини, порівнянний із сонячним.
Інформація про це оприлюднена на сайті організації. Спочатку науковці зарахували об'єкт J0529-4351 до однієї із зірок Чумацького Шляху через надто високу яскравість у видимому діапазоні.
Лише торік їм вдалося ідентифікувати його як надмасивну чорну діру, тобто гігантський енергетичний колапсар. Цей космічний об'єкт знаходиться на відстані 12 мільярдів світлових років від Землі та у 500 трильйонів разів яскравіше за Сонце.
Відмінна особливість J0529-4351 — випромінювання цієї чорної діри не спотворюється, а навпаки посилюється гравітацією інших галактичних ядер. Фахівці зазначають, що пошук подібних об'єктів потребує величезної кількості даних для спостереження.
Також слід додати, як на тижні американське космічне агентство (NASA) оголосило про плани запустити у космос новий телескоп UltraViolet EXplorer. Він досліджуватиме джерела ультрафіолетового світла у Всесвіті.
«Наш телескоп зможе виявляти джерела ультрафіолетового світла у Всесвіті, реєструвати вибухи, що йдуть за сплесками гравітаційних хвиль, спричинених злиттям нейтронних зірок. Він також вивчатиме вибухи зірок», — прокоментували у NASA.
Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що смерть нашого Сонця буде епічною подією. Науковці спрогнозували, якими будуть останні дні Сонячної системи та коли це станеться.