Науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації

11 травня, 16:40
Науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації

Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.

Дослідники з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі продемонстрували потенціал хвильового пакету магнонів – колективних збуджень спіна електронів – для перенесення квантової інформації на значні відстані в класі матеріалів, відомих як антиферомагнетики.

Про це пише Phys.org.

Спін електрона – це природний квантовий біт, здатний розширити діапазон зберігання інформації за межі «одиниці та нуля», пояснює видання. Використання ступеня свободи спіна електрона (можливих спінових станів) є центральною метою квантової інформатики.

Нова робота вчених перевертає загальноприйняті уявлення про те, як такі збудження спінів поширюються в антиферомагнетиках.

Щоб зрозуміти, як магнонні хвильові пакети рухаються через антиферомагнітний матеріал, вчені використовували пари лазерних імпульсів: порушували антиферомагнітний порядок в одному місці і спостерігали, що відбувається у сусідніх областях. Виявилося, що магнонні хвильові пакети поширюються у всіх напрямках, як бриж на ставку від кинутого камінця.

Команда Лабораторії Берклі також показала, що магнонні хвильові пакети в антиферомагнетиці CrSBr (сульфід бромід хрому) поширюються швидше і на більші відстані, ніж прогнозують існуючі моделі.

Читайте також:
Війна
Дивні кулі чорного кольору, схожі на старовинні гарматні ядра, множаться в українських полях. Ворог закидає шанці невідомими засобами.
08:27
Життя
У майбутньому не буде смартфонів і планшетів. Людство спілкуватиметься в інакший, прогресивніший спосіб, як у фантастичних фільмах.
14 липня, 07:00
Життя
Данський виробник іграшок-конструктору здивував новинкою. Презентовано «космічні цеглинки» із метеорита віком 4,5 мільярда років.
12 липня, 21:48
Війна
Результативність роботи мобільних вогневих груп має бути тепер ще вищою .
06 липня, 09:38
Життя
У деяких випадках ШІ вже виявляється точнішим, ніж випробування на тваринах, кажуть дослідники.
06 червня, 17:35
Війна
Ні для кого не таємниця, що західні партнери передають Силам України старі зразки озброєння. Це одна із причин поразок на фронті.
29 травня, 13:43