Науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації

11.05.2024, 16:40
Науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації

Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.

Дослідники з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі продемонстрували потенціал хвильового пакету магнонів – колективних збуджень спіна електронів – для перенесення квантової інформації на значні відстані в класі матеріалів, відомих як антиферомагнетики.

Про це пише Phys.org.

Спін електрона – це природний квантовий біт, здатний розширити діапазон зберігання інформації за межі «одиниці та нуля», пояснює видання. Використання ступеня свободи спіна електрона (можливих спінових станів) є центральною метою квантової інформатики.

Нова робота вчених перевертає загальноприйняті уявлення про те, як такі збудження спінів поширюються в антиферомагнетиках.

Щоб зрозуміти, як магнонні хвильові пакети рухаються через антиферомагнітний матеріал, вчені використовували пари лазерних імпульсів: порушували антиферомагнітний порядок в одному місці і спостерігали, що відбувається у сусідніх областях. Виявилося, що магнонні хвильові пакети поширюються у всіх напрямках, як бриж на ставку від кинутого камінця.

Команда Лабораторії Берклі також показала, що магнонні хвильові пакети в антиферомагнетиці CrSBr (сульфід бромід хрому) поширюються швидше і на більші відстані, ніж прогнозують існуючі моделі.

Читайте також:
Економіка
Ощадбанк розпочав експеримент із залученням штучного інтелекту для спілкування з клієнтами.
17 липня, 11:48
Опінії
Tesla за 100 днів: революція в енергопостачанні Південної Австралії.
12 липня, 19:51
Опінії
Grok Heavy і нові технології Маска — революція у розвитку ШІ та інженерії.
10 липня, 19:22
Життя
Посадка мільярда дерев: як 100 дронів за 100 днів змінюють світ.
10 липня, 18:37
Світ
Компанія прагне стати головним конкурентом Starlink Ілона Маска, яка сьогодні домінує у цій сфері
24 червня, 10:47
Життя
«ChatGPT», «Gemini», «Grok» та інші нейромережі здатні на неймовірне. Не лише полегшують життя своїх користувачів, а й допомагають в освіті.
20 червня, 12:32