Наземна операція у Ґазі відкладається

Опінії
16.10.2023, 18:56
Техніка ЦАХАЛу на кордоні з сектором Ґаза
Техніка ЦАХАЛу на кордоні з сектором Ґаза
Фото: Telegram

Ізраїльське військо скупчилося довкола багатостраждального клаптика пустелі у Східному Середземномор'ї. Цивільних закликано евакуюватися.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

ЦАХАЛ поки не розпочав наземну операцію у секторі Ґаза, натомість продовжуючи бомбардування та обстріли. Причин цьому декілька...

Перша: вторгнення в сектор неминуче викличе вуличні бої у руїнах, до яких бойовики ХАМАСу готувались все своє життя. Ізраїльтянам же буде значно важче, бо толку від їхньої сучасної техніки в зруйнованих кварталах буде небагато.

Друга: унеможливлення розширення конфлікту, для чого ізраїльська дипломатія та спецслужби роблять зараз надзусилля. І не без істотних успіхів, наприклад, на початку війни Іран заявляв, що втрутиться в війну у випадку вторгнення Ізраїлю у сектор Ґаза.

Проте вчора (15 жовтня) Тегеран оголосив, що Іран не буде воювати, якщо Ізраїль не атакує іранську територію. Певною мірою, небажання Ірану воювати видно з дій «Гізбулли», яка de facto є іранською проксі; попри гучні заяви, бойовики більше імітують бойові дії, ніж воюють насправді.

Тактика Ізраїлю в цих умовах цілком логічна і прагматична – блокада сектору, вимога до евакуації населення північної частини Ґази, щоби позбавити ХАМАС підтримки та залишити на самоті в руїнах. Цим же вони позбавлять ХАМАС можливості прикриватися мирним населенням та обмежують ведення медійної війни бойовиками через демонстрацію жертв мирного населення від ізраїльських бомб.

Одночасно створюється гуманітарна криза в південній частині Ґази, де на обмеженій площі має бути скупчено близько 2 мільйонів палестинців. Евакуація супроводжується ударами ізраїльтян по колонах біженців з півночі, що додає втрат та паніки.

На цьому тлі Тель-Авів оголосив про відновлення водопостачання південної частини Ґази, де скупчуються біженці. Мовляв, ми тримаємося міжнародного права і морити спрагою та голодом населення ніхто не буде.

Очевидно, що це зроблено задля міжнародної розрядки, а не з реальної турботи про тих людей. Та і забезпечити їх водою з їжею буде складно, не кажучи вже про дотримання санітарних норм.

США та ЄС продовжують виступати в підтримку Ізраїлю, в той час, як міжнародна підтримка ХАМАСу і Палестини виявилась доволі в'ялою. Далі гучних заяв справа ніде не пішла, навіть масові маніфестації в підтримку ХАМАС в європейських містах здебільшого відбуваються спокійно, без погромів.

Загалом все виглядає так, що ХАМАС просто «списали» й ніхто не завадить Ізраїлю повністю знищити цю організацію. Що далі буде із сектором Ґаза, то це питання наразі залишається відкритим.

Читайте також:
Світ
Сіоністське державне утворення на Святій Землі роками порушує міжнародні угоди та права людини. Москва і Тель-Авів, як два чоботи — пара.
19 лютого, 08:36
Світ
Сіоністський режим офіційно визнав: зробить на зачищеній від палестинців північній частині сектору «буферну зону». Противників убили.
04.12.2023, 14:34
Світ
Флотилія складається з 1000 маловмісних рибацьких суден, покликаних привезти гуманітарний вантаж. Ізраїльський режим поки не відреагував.
23.11.2023, 16:23
Світ
Попередник скаженого сіоніста Біньяміна Нетаньягу на посаді голови уряду розвінчав брехню. Здавалося, світ уже нічим не здивуєш, але...
21.11.2023, 11:33
Світ
Державне утворення Ізраїль відмовляється припиняти вогонь по сектору Ґази заради звільнення заручників.
23.10.2023, 10:01
Світ
Французький футболіст Карім Бензема засудив дії Ізраїлю.
16.10.2023, 08:02