Наземна операція у Ґазі відкладається
Ізраїльське військо скупчилося довкола багатостраждального клаптика пустелі у Східному Середземномор'ї. Цивільних закликано евакуюватися.
ЦАХАЛ поки не розпочав наземну операцію у секторі Ґаза, натомість продовжуючи бомбардування та обстріли. Причин цьому декілька...
Перша: вторгнення в сектор неминуче викличе вуличні бої у руїнах, до яких бойовики ХАМАСу готувались все своє життя. Ізраїльтянам же буде значно важче, бо толку від їхньої сучасної техніки в зруйнованих кварталах буде небагато.
Друга: унеможливлення розширення конфлікту, для чого ізраїльська дипломатія та спецслужби роблять зараз надзусилля. І не без істотних успіхів, наприклад, на початку війни Іран заявляв, що втрутиться в війну у випадку вторгнення Ізраїлю у сектор Ґаза.
Проте вчора (15 жовтня) Тегеран оголосив, що Іран не буде воювати, якщо Ізраїль не атакує іранську територію. Певною мірою, небажання Ірану воювати видно з дій «Гізбулли», яка de facto є іранською проксі; попри гучні заяви, бойовики більше імітують бойові дії, ніж воюють насправді.
Тактика Ізраїлю в цих умовах цілком логічна і прагматична – блокада сектору, вимога до евакуації населення північної частини Ґази, щоби позбавити ХАМАС підтримки та залишити на самоті в руїнах. Цим же вони позбавлять ХАМАС можливості прикриватися мирним населенням та обмежують ведення медійної війни бойовиками через демонстрацію жертв мирного населення від ізраїльських бомб.
Одночасно створюється гуманітарна криза в південній частині Ґази, де на обмеженій площі має бути скупчено близько 2 мільйонів палестинців. Евакуація супроводжується ударами ізраїльтян по колонах біженців з півночі, що додає втрат та паніки.
На цьому тлі Тель-Авів оголосив про відновлення водопостачання південної частини Ґази, де скупчуються біженці. Мовляв, ми тримаємося міжнародного права і морити спрагою та голодом населення ніхто не буде.
Очевидно, що це зроблено задля міжнародної розрядки, а не з реальної турботи про тих людей. Та і забезпечити їх водою з їжею буде складно, не кажучи вже про дотримання санітарних норм.
США та ЄС продовжують виступати в підтримку Ізраїлю, в той час, як міжнародна підтримка ХАМАСу і Палестини виявилась доволі в'ялою. Далі гучних заяв справа ніде не пішла, навіть масові маніфестації в підтримку ХАМАС в європейських містах здебільшого відбуваються спокійно, без погромів.
Загалом все виглядає так, що ХАМАС просто «списали» й ніхто не завадить Ізраїлю повністю знищити цю організацію. Що далі буде із сектором Ґаза, то це питання наразі залишається відкритим.