Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та правнуки

ПОЛТАВА
05.08.2019, 07:41
Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та правнуки

Нещодавно «Останній Бастіон» опублікував розслідування щодо розкрадання глини та піску турецькою компанією «Онур» з використанням своєї техніки з території держпідприємства «Шовкорадгосп "Хорольський"» та з покриванням злочинної діяльності з боку Територіального управління Державного бюро розслідувань.

На численні прохання та запити, з метою донесення до суспільства більш комплексного розуміння вказаної ситуації, нами продовжено дане розслідування з поглибленням у деталі та тонкощі цієї ситуації.

Вказана історія розпочалася у 2015 році. Тоді розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року N654-р затверджено проект «Будівництво обходу с. Покровська Багачка, км 220+782-км 228+000, під час реконструкції автомобільної дороги державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці Лубни — Полтава, км 210+000—км 300+550 і км 323+000— км 329+050, Полтавська область», розроблений державним підприємством «Укрдіпродор» та рекомендований до затвердження державним підприємством «Укрдержбудекспертиза» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Після цього Державне агентство автомобільних доріг України звернулося до Європейського банку реконструкції та розвитку з проханням надати довгостроковий кредит Україні для втілення в життя даного проекту.

Після цього було оголошено міжнародні конкурсні торги, переможцем яких стала турецька компанія «ONUR Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.». Пізніше, 4 жовтня 2016 року між «Державним агентством автомобільних доріг України "Укравтодор"» та компанією «ONUR» укладено договір на виконання наступних робіт: будівництво обходів на автомобільній дорозі М03 Київ – Харків – Довжанський: Лот 2.7 будівництво обходу с. Покровська Багачка (км 220+782 – км 228+000); Лот 2.8 будівництво обходу с. Білоцерківка (км 275+000 – км 282+000); Лот 2.9 будівництво першої черги обходу м. Полтава (км 333+800 – км 339+300).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генерали піщаних кар’єрів: хто і як розкрадає надра Полтавщини

Ціна виконання даних робіт становить 3 мільярди 817 мільйонів 807 тисяч гривень, які впродовж трьох років надходять на рахунки фірми «Онур» від ЄБРР. Нагадаю, що ці кошти для України є кредитними, фактично кредитний борг лягає на плечі нас, наших дітей, та наших внуків, і, можливо, навіть правнуків.

Після підписання договору стало відомо, що фірма «Онур» почала виконувати свою роботу згідно з умовами договору.

Але в середині 2017 року діяльність фірми «Онур» потрапила в поле зору правоохоронців внаслідок численних звернень громадських активістів та, як наслідок, за їх зверненнями було відкрито кримінальне провадження та розпочато розслідування.

Згідно з даними реєстру судових рішень, під час цього розслідування слідчі ГУНП в Полтавській області встановили, що Служба автодоріг у контракті з «Онуром» передбачила, звідки підрядник братиме ґрунт для підсипки земляного полотна доріг.

   

Для траси у селі Покровська Багачка компанія мала брати його з резерву гідронамиву, між селами Білоцерківка та Красногорівка — із резерву, зосередженого у селі Бірки, у Полтаві — із гідронамиву.

Але «Онур» закупив ґрунт у товариства з обмеженою відповідальністю «Захід-Інвест Груп». За даними Єдиного державного реєстру Міністерства юстиції України засновниками ТОВ «Захід-Інвест Груп» є Котов Денис Євгенович (власник 25 відсотків статутного капіталу) та Депутат Наталія Петрівна (власник 75 відсотків статутного капіталу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці зупинили незаконний видобуток глини поблизу Кобеляк

При цьому ТОВ «Захід-Інвест Груп» показує у бухгалтерському та податковому обліку операції з придбання ґрунту, робіт та послуг від ряду фірм, які мають ознаки фіктивності. Вони фактично викрадали такий підсипочний ґрунт у самовільному кар'єрі, розташованому поблизу села Коломійцеве Озеро Хорольського району на земельній ділянці Державного підприємства «Шовкрадгосп "Хорольський"».

З єдиного реєстру судових рішень стало відомо, що в період з 3 липня 2017 року до 30 серпня 2018 року директор державного підприємства «Шовкрадгосп "Хорольський"» Шевчуга Віталій Миколайович за попередньою змовою з засновниками ТОВ «Захід-Інвест Груп» уклали договір про надання послуг з виконання земляних робіт та чищення чагарників на землях ДП «Шовкорадгосп "Хорольський"».

Також він склав і підписав листа, яким надав незаконний дозвіл на використання ґрунту і допустив добування глинистих ґрунтів. Слідчі знайшли докази того, що, по документах, турецька компанія купувала підсипочний ґрунт у ТОВ «Захід- Інвест Груп» по 29 грн/м³.

Слідчі також встановили, що «Захід-Інвест Груп», який мав розчистити ділянку держпідприємства, користується послугами конвертцентру. У його банківських виписках зафіксований перерахунок коштів фірмам, що мають ознаки фіктивності. Внаслідок розкрадання глини державі завдали збитків на 243 млн 729 тис. 645 грн.

У ході подальшого розслідування слідчі намагалися припинити незаконну діяльність компанії «Онур», при цьому виявляли та вилучали спецтехніку в незаконному кар’єрі. Як приклад 22.08.2017 до Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення про те, що в с. Коломійцеве Озеро Хорольського району невідомі особи здійснюють незаконне видобування глини.

Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та правнуки_1

В ході огляду місця події було виявлено, вилучено та залишено зберігатися на місці спецтехніку «Онура»: 21 автомобіль та 4 екскаватори, а саме: 16 автомобілів «Вольво», 1 автомобіль «Mercedes Axor», 4 автомобілі «MAN», а також 4 екскаватори «Сумітомо».

Надалі на вказану техніку неодноразово накладався арешт та передавався їм же на відповідальне зберігання, що дозволило їм використовувати цю ж техніку для подальшого незаконного видобутку ґрунтів, що триває до цього часу.

Процитую кілька фрагментів судового рішення:

«Накласти арешт на 8 автомобілів "Вольво", 1 автомобіль "Mercedes Axor", 4 автомобілі "MAN", а також 2 екскаватори "Сумітомо" з передачею даних автомобілів та екскаваторів на відповідальне зберігання володільцю — Представництву "ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ" з позбавленням права відчуження та розпоряджання, але не позбавляючи володільця права користуватися цими автомобілями та екскаваторами до скасування арешту майна в встановленому КПК України порядку».

«Передати на відповідальне зберігання з правом використання володільцю – Представництву "ОНУР ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ІНШААТ ТІДЖАРЕТ ВЕ САНАЇ АНОНІМ ШИРКЕТІ" вилучені згідно з протоколом огляду 8 автомобілів "Вольво", 1 автомобіль "Mercedes Axor", 4 автомобілі "MAN", а також 2 екскаватори "Сумітомо"».

Тобто до цього часу, починаючи з 2018 року спецтехніка «Онура» не арештована та не розміщена на штраф-майданчику, що дозволяє вказаній фірмі продовжувати безкарно грабувати надра на території Полтавської області.

Як слідує з Єдиного реєстру судових рішень та публікації в ЗМІ слідчі ГУНП в Полтавській області наприкінці 2018 року в порядку ст.208 КПК України затримали Котова Дениса Євгеновича, який володіє 25 відсотками статутного капіталу ТОВ «Захід-Інвест Груп» та директора державного підприємства «Шовкрадгосп "Хорольський"» Шевчугу Віталія Миколайовича, яких повідомили про підозру у розкраданні ґрунтів вчинених за попередньою змовою з службовими особами фірми «Онур».

Після цього слідчий суддя Октябрського районного суду обрав їм запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

У витягу з Єдиного реєстру судових рішень стало відомо, що основною підставою для повідомлення слідчим ГУНП в Полтавській області про підозру за затримання підозрюваних причетних до розкрадання ґрунтів на території Полтавської області стало рішення колегії суддів Полтавського Апеляційного суду Нізельковської Л.В., Герасименко В.М. та Костенко В.Г. від 22 листопада 2018 року по справі №554/5417/18. 

Рішенням слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава відносно підозрюваного, який був затриманий одним зі слідчих у м. Полтава, застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний період доби, а саме з 21.00 год до 07.00 год строком на два місяці, тобто до 06.01.2019 року, із покладенням передбачених ст.194 КПК України обов'язків.

Статтею 303 кримінального процесуального кодексу України чітко визначені рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.

Серед рішень, вказаних у статті, рішення про затримання особи в порядку ст. 208 КПК України відсутнє та зазначено, що скарга на таке рішення під час досудового розслідування не розглядається і може бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді.

Слідчим суддею Октябрського районного суду м. Полтава було відмовлено в задоволенні заяви захисника Фелоненка Г.М. в інтересах підозрюваного в порядку ст.206 КПК України щодо незаконності затримання.

Надалі підозрювані у розкраданні ґрунтів на території Полтавської області, що були затримані, знайшли підтримку та покровителів в Полтавському апеляційному суді та через свого захисника оскаржили рішення суду першої інстанції, яке апріорі не може бути оскаржене на стадії досудового розслідування.

Наживаються «Онур», ДБР, прокурори та судді, розплачуватимуться наші онуки та правнуки_3

У рішенні колегії суддів Полтавського апеляційного суду у складі Нізельковської Л.В., Герасименко В.М. та Костенко В.Г. від 22 листопада 2018 року зазначено наступне:

«ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтава від 08 листопада 2018 року стосовно ОСОБА_3 в частині відмови в задоволенні скарги щодо незаконного затримання на підставі ст.208 КПК України скасувати. Постановити в цій частині нову ухвалу, якою скаргу захисника Фелоненка Г.М. щодо незаконного затримання ОСОБА_3 задовольнити. Визнати незаконним затримання ОСОБА_3 07.11.2018 в порядку ст.208 КПК України».

Однак це парадокс, вказане рішення прийняте колегією суддів, не зважаючи на те, що ст. 309 Кримінально-процесуального кодексу України містить вичерпний перелік Ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування в апеляційному порядку. У вказаному переліку відсутня ухвала про відмову в задоволенні заяви в інтересах підозрюваного в порядку ст.206 КПК України щодо незаконності затримання.

Судячи з цього можна зробити два висновки:

Перший – вказане рішення колегії суддів Полтавського апеляційного суду є свідомо неправосудним, а самі вони вийшли за межі своїх повноважень.

Другий – підозрювані по справі розкрадання ґрунтів на території Полтавської області, які входять до складу ОЗГ разом з іншими учасниками та організаторами вирішують свої проблеми шляхом надання неправомірних винагород потрібним людям...

Залишається питання до правоохоронців: чому до цього часу не затримана за підозрою у скоєнні злочинів Депутат Наталія Петрівна, яка є власником 75 відсотків статутного капіталу ТОВ «Захід-Інвест Груп» та без якої точно не могли прийматися будь-які рішення з приводу діяльності товариства, а також службові особи фірми «Онур»? Чому до цього часу не арештована техніка, яка кожного дня продовжує завдавати багатомільйонні збитки державі?

Однак питання на ці відповіді ми отримали, коли дізналися, що ніхто зі складу організованої злочинної групи по дерибану коштів, отриманих від крадіжки ґрунтів, відповідальності не понесе, оскільки кримінальне провадження щодо підозрюваних Котова Д.Є. та Шевчуги В.М. закрите кимсь з прокурорів Полтавської обласної прокуратури.

Щоб дізнатися підстави такого рішення та ім’я прокурора, який його прийняв, ми підготували офіційний запит на ім’я Прокурора Полтавської області Чібісова, який з трибуни заявляв депутатам обласної ради, що розслідування ведуться, мається кримінальне провадження, в якому установлена сума збитків на понад 240 мільйонів гривень, чим фактично ввів громадськість в оману.

Також під час журналістського розслідування стало відомо, що захисником Котова Дениса Євгеновича є адвокат Фелоненко Григорій Михайлович. Виникає питання до Ради Адвокатів Полтавської області: чи не вбачаєте Ви порушення в діях даного адвоката, який одночасно являється захисником Котова Д.Є. та з 03.06.2019 є директором ТОВ «Захід-Інвест Груп», яка причетна до розкрадання ґрунтів??? Можливо тут прослідковується конфлікт інтересів??? Для надання нам роз’яснення з цього приводу готуємо відповідний запит.

Навіть більше, на момент журналістського розслідування нам стало відомо, що слідчі, що боролися з припиненням незаконної діяльності фірми «Онур», уже стали підозрюваними по замовній кримінальній справі (як ми зазначали раніше) Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у м. Полтаві, за ніби то незаконне затримання підозрюваних Шевчуги В.М. та Котова Д.Є., оскільки, як вважають слідчі ДБР, на момент їх затримання злочин уже не вчинявся. Злочин вчинявся і вчиняється до цього дня! Незаконна діяльність фірми «Онур» продовжується, ґрунт далі викрадається, що підтверджується численними заявами громадських активістів протягом 2019 року, які виявляли робочу вантажну техніку в незаконних кар'єрах, а також відкритими кримінальними провадженнями за даними фактами.

Також ми дізналися, що Територіальне управління Державного бюро розслідувань розташоване в м. Полтава поширює свою діяльність на Дніпропетровську, Полтавську, Сумську, Харківську області. При цьому начальником Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Полтава, є Глуховеря О.В., відносно батька якого – скандального начальника ГУНП в Дніпропетровській області Глуховері В. – в цьому ж відділі проводиться досудове розслідування за події з затриманням патрульних працівниками КОРДУ.

І саме Другий слідчий відділ під керівництвом сина Глуховері намагається обнулити збитки, завдані державі, на суму понад 240 мільйонів гривень.

Які можна зробити висновки?

- Відповідальності за розкрадання ґрунтів не понесе ніхто зі злочинців;

- Керівники фірми «Онур» та члени ОЗГ з-поміж громадян України дорозкрадають наші ґрунти, незаконно отримають сотні мільйонів неоподаткованих коштів, та виїдуть за кордон. Як приклад італійська фірма «Тадіні» з кратерами від розкраденої глини у Хорольському районі;

- Ми з Вами, наші діти, внуки та правнуки будемо розраховуватися з Європейським банком за надані Україні багатомільярдні кредити;

Правоохоронна система стала Правопохоронною, в якій за значні кошти можна купити будь-яке рішення та як наслідок – купити (аби перекреслити!) навіть життєвий шлях слідчих Нацполіції, які боролися з незаконністю діяльності фірми «Онур» та намагалися не допустити багатомільйонні збитки державі. Слідчих Нацполіції спробують засудити за ніби-то незаконне затримання підозрюваних з метою вказати їм їхнє місце у харчовому ланцюгу.

А водночас, ДБР, разом зі своїм Територіальним управлінням у місті Полтаві, за прикладом новоявленого президента «поклали» ... на рояль у розслідуваннях особливо тяжких злочинів, імовірно скоєних у складі групи осіб, вищими посадовими особами держави, начальниками ГУНП, суддями, прости Господи депутатами, та іншими «недоторканими» особами.

Але про це

…Далі буде

Геннадій Сікалов

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
вчора, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
вчора, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28