Neuralink Ілона Маска представила пристрій для повернення зору незрячим

вчора, 16:57
Neuralink Ілона Маска представила пристрій для повернення зору незрячим

Міністерство охорони здоров'я США визнало Blindsight революційним пристроєм

Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, представила нову технологію Blindsight, яка може повернути зір незрячим людям.

Цей проривний проєкт отримав схвалення від Управління з контролю за продуктами та ліками США, повідомляє Reuters.

На перших етапах технологія забезпечує низьку роздільну здатність зображення, але у майбутньому вона обіцяє перевершити якість природного зору, дозволяючи бачити не тільки у видимому спектрі, але й у інфрачервоному, ультрафіолетовому та радіолокаційному діапазонах.

Міністерство охорони здоров'я США визнало Blindsight революційним пристроєм, який сприятиме прискореному розвитку та впровадженню нових технологій лікування небезпечних станів, що загрожують життю.

Ілон Маск вперше анонсував цей проєкт у березні 2024 року, повідомивши про успішне тестування чипа на сліпих мавпах.

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) видало дозвіл компанії Neuralink на проведення тестів на людях для свого експериментального імпланта Blindsight.

Про це повідомив Ілон Маск.

Технологія отримала статус «проривного пристрою». Blindsight розробляється для відновлення зору у людей зі сліпотою. Цей статус дозволяє компанії взаємодіяти з експертами FDA на різних етапах розробки, що може пришвидшити процес затвердження технології на ринку. Такий статус дається інноваційним медичним пристроям, і у 2023 році FDA надало його 145 медичним розробкам.

Blindsight відрізняється від іншого імпланта Neuralink, Telepathy, який допомагає людям з травмами хребта керувати комп'ютерами за допомогою думок.

Neuralink ще на шляху до того, аби повністю відновити зір, і це не перша компанія, яка працює над такими імплантами. Проте існують сумніви, чи зможе Blindsight допомогти тим, хто сліпий від народження, оскільки їхній організм може не мати біологічної здатності до зору.

Читайте також:
Світ
Транспортний засіб рухається трубою із розрідженим повітрям. На першому етапі потяг розвинув швидкість до 30 кілометрів за 1 годину.
15 вересня, 08:18
Опінії
Досвід українських військових показує, що це цілком реальна задача.
12 вересня, 10:02
Опінії
Будь-який симулякр – це віртуальний об'єкт. Але не усіляка віртуальність – є симулякром.
24 серпня, 18:15
Опінії
Штучний інтелект – це технологія, а долю технології визначають люди
19 серпня, 18:33
Життя
Дослідники прагнуть розкриття потенціалу автоматизованої розробки моделей. Фактично, мова про інноваційний прогрес, який не спинити.
14 серпня, 21:46
Світ
Компанія, яка належить мільярдеру Ілону Маск, успішно провела вживлення свого чіпа у мозок другого пацієнта.
05 серпня, 15:33