Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному

ПОЛТАВА
02.07.2016, 13:58
Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному

Студенти-археологи з Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара та Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка відвідали фестиваль гончарства в Опішномув рамках гончарного практикуму юних археологів Глинської археологічної експедиції – 2016.

Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному_1

Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному_3

Заходи відбулися за сприяння «Останнього Бастіону». 

25 червня цього року студенти-практиканти Глинської археологічної експедиції відвідали Фестиваль гончарства в Опішному. У рамках заходу молодь взяла участь у майстер-класах з виготовлення глиняного посуду, ознайомилася з асортиментом виробів народних майстрів на ярмарку, спостерігала за роботою ковалів та художників.

Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному_5

Роман Басевич, учасник експедиції, студент ІІ курсу історичного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, зазначив, що такі заходи залучають молодь на власне археологічні проекти:

– Цьогоріч уперше був на розкопках у Глинську. Поряд із дослідницькою діяльністю отримав досвід гончарування. На перших погляд, це дуже складна і спритна справа, але коли торкаєшся глини на гончарному крузі, відчуваєш певний зв'язок з цим матеріалом і руки починають творити нескладну форму. Тепер обов’язково буду учасником експедиції і наступного року.

Студентський ентузіазм охоче підхопили й викладачі, кандидати історичних наук Олександра Ромашко (м. Дніпро) та Олександр Кравченко (м. Суми), які із задоволенням спробували власні сили в художньому малюванні.

Археологи Глинської групи відвідали фестиваль гончарства в Опішному_7

До відома: Науково-археологічна група, що досліджує Глинське городище після тижня розкопок дослідила понад 75 м2 земної поверхні, де розташовані 10 об’єктів – господарських ям, поховань, курган. Археологи знайшли низку наконечників стріл, золотоординські монети 14 ст., жіночі прикраси – сережки, привіску (намисто) тощо.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28