Німецькі ППО Patriot краще розмістити в Україні, але вирішувати Берліну, - Анджей Дуда
З військової точки зору було б найкраще, якби вони були розташовані в Україні, щоб також захищати польську територію
Німеччина сама вирішує, де розміщувати свої зенітно-ракетні комплекси Patriot.
Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, інформує медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Reuters.
"З військової точки зору було б найкраще, якби вони були розташовані в Україні, щоб також захищати польську територію, тоді вони найбільш ефективно захищали б і Україну, і Польщу. Але рішення залишається за німецькою стороною", - сказав польський лідер.
Раніше повідомлялось, що Польща просить Німеччину передати Україні системи Patriot, які раніше запропонували Варшаві.
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що попросив Німеччину передати Україні запропоновані Варшаві системи протиракетної оборони Patriot і розмістити їх на західному кордоні країни з Польщею.
До такої ініціативи, як сказав міністр, його спонукали нові ракетні удари московії по Україні.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Німеччина сама має вирішити, чи надавати Україні системи Patriot.
"Я вітаю німецьку пропозицію зміцнити протиповітряну оборону Польщі шляхом розміщення батарей Patriot у Польщі після трагічного інциденту минулого тижня, який забрав життя двох людей" - сказав Столтенберг.
Генсек нагадав, що Альянс наростив присутність на східному фланзі, особливо після вторгнення московії в Україну у лютому.
"Ми наростили нашу присутність шляхом збільшення бойових груп, чисельності військових на місцях, крім того, відбулося збільшення повітряної і морської присутності і це включає також системи протиповітряної оборони, літаки, системи ППО, як Patriot. Крім того, ми надали системи протиповітряної оборони Україні, в тому числі сучасні системи" - сказав Єнс Столтенберг .
Він заявив, що на зустрічі наступного тижня переконуватиме союзників збільшити підтримку України, не лише шляхом надання ППО.
"Але конкретні рішення стосовно конкретних потужностей залишаються національними рішеннями" - заявив Столтенберг.
Представниця уряду ФРН Крістіне Гоффманн повідомила, що Німеччина обговорює із союзниками можливості передачі Україні систем ППО Patriot.
"Для Федерального уряду важливим було зробити пропозицію союзнику по НАТО, Польщі, та підтримати її в аспекті безпеки. Реакцію Польщі на цю пропозицію ми, звісно, взяли до уваги, а також те, що наша пропозиція була позитивно сприйнята громадськістю в Польщі… Те, як ми будемо надалі діятиме з польською ініціативою, ми радимося наразі з Польщею і нашими союзниками", - сказала Гоффманн.
Вона визнала, що в разі, якби системи ППО були передані напряму Україні, це створило б "нову ситуацію".
До цього часу ФРН підтримала Україну системою ППО IRIS-T, а також танками Gepard, узгоджуються інші моделі. Вона підкреслила, що Німеччина перебуває з Україною в постійному контакті з питання, як допомогти цій державі захиститися проти російської агресії.
Представник Міноборони Німеччини Давід Гельмбольд своєю чергою зауважив, що оборонне відомство дуже уважно слідкує за дискусією з цього питання, яка точиться в Польщі.
Він підкреслив, що Patriot є частиною інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО, в якій питання логістики та з'єднання є дуже важливими.
Відповідаючи на запитання, як довго триває підготовка спеціалістів для керування системами Patriot, Гельмбольд сказав: місяці, а якщо йдеться про питання інтегрованої системи НАТО – роки.