Новий пакет зброї від США на 275 млн доларів затверджено

ВІЙНА
09.12.2022, 20:33
Новий пакет зброї від США на 275 млн доларів затверджено

Боєприпаси до HIMARS, 155-мм снаряди, засоби боротьби з БПЛА, позашляховики, енергогенератори та польове обладнання

Черговий пакет допомоги відносить до Drawdown Authority​ та буде переданий з запасів армії США, - повідомляє Defence Express.

Україна отримає нове посилення озброєнням від США на 275 млн доларів, відповідне рішення затвердив президент країни Джо Байден. Відповідне рішення вже опубліковано на сайті Білого Дому.

Також на сайті Пентагону вже з'явився перелік озброєння, що у ньому передається:

  • додаткові боєприпаси до HIMARS;
  •  80 тисяч 155-мм снарядів;
  • засоби боротьби з БПЛА;
  • "можливості протиповітряної оборони" (counter air defense capability);
  • позашляховики HMMWV;
  • 150 енергогенераторів та польове обладнання ;

Новий пакет зброї від США на 275 млн доларів затверджено_1

Цей пакет допомоги став першим у грудні і 27-м пакетом допомоги з повномасштабного вторгнення рф, а попередній транш на 400 млн доларів був оголошений 23 листопада. Він також включав цілий ряд позицій з підтримки вже переданого озброєння, зокрема боєприпаси, зенітні ракети та позашляховики, але містив й доволі цікаву позицію під назвою "кулемети для боротьби з БПЛА", за чим, скоріш за все, ховались легендарні Minigun.

M134 Minigun
M134 Minigun

M134 Minigun (з англ. M134 Mінігармата; також М134 Мініган; скорочено M134 (позначення в американській армії), Minigun або Мініган) — назва сімейства багатоствольних скорострільних кулеметів, побудованих за схемою Гатлінга.

Привід повороту блоку стволів — електричний.

Скорострільність регулюється реостатом електроприводу і варіюється від 3000 до 6000 пострілів на хвилину.

Маса установки — 22,7 кг без урахування систем боєживлення .

Використовуваний боєприпас — 7,62 NATO. Живлення патронами може здійснюватися із стандартної розсипної стрічки або за допомогою механізму ланкової подачі патронів. У першому випадку на кулемет ставиться спеціальний механізм «delinker», який здійснює витяг патронів із стрічки перед подачею в кулемет. Стрічка подається до кулемета через спеціальний металевий гнучкий рукав від коробів, що мають типову ємність від 1500 (повна вага 58 кг) до 4500 (повна вага 134 кг) патронів. На важких вертольотах (CH-53, CH-47) ємність патронних коробів для живлення одного кулемета може досягати 10 000 і навіть більш патронів .

Патрон досилається в нижній, остиглий ствол, постріл робиться зверху, викид гільзи праворуч. Використовується в підвісних контейнерах літаків , турельних установках транспортних і бойових вертольотів, в бокових установках літаків «Gunship». До цього ж типу відноситься і авіаційна гармата «Вулкан», де при веденні вогню спочатку стволи починають обертатися від електроприводу, а потім стріляють.


Водночас попри те, що сума озброєння може здатися незначною у порівнянню із рекордними, наприклад, наприкінці вересня США виділили 1,1 млрд доларів у одному пакеті. Але це була допомога у межах Ініціативи сприяння безпеки України (USAI), тобто замовлення у виробників нової зброї, яка буде передана після виготовлення.

А цей пакет належить до Drawdown Authority, вилучення з запасів збройних сил США, тобто його передача - питання доволі короткого часу.

Також навіть у таких, відносно незначних пакетах, може ховатися доволі потужні постачання озброєння, зокрема у 400-млн пакет, який був виділений на початку листопада, вмістились 1110 одиниць Phoenix Ghost, 250 БТР M1117, річкові катери та навіть 45 танків Т-72. При цьому M1117 - вже на підході.

Читайте також:
Війна
Сили оборони України наразі мають у своєму розпорядженні близько 50 американських далекобійних ракет ATACMS
20 листопада, 16:51
Світ
Єменські хусити мають сучасне озброєння, включаючи ракети, які здатні демонструвати ефективні можливості
16 листопада, 16:16
Війна
Згідно з даними медіа, половина снарядів, які рф використовує у війні проти України, надходять з Північної Кореї.
05 жовтня, 18:15
Війна
Ми сам на сам з ошалілим від крові замордованих людей ворогом. Американський уряд не хоче допомагати Україні здобувати перемогу на полі бою.
17 вересня, 14:53
Світ
Дії терористів ЦАХАЛ викликають занепокоєння у союзників.
14 вересня, 10:24
Війна
Не варто розглядати розробку фронтових інженерів як своєрідну диво-зброю. Так зване «Wunderwaffe» має короткочасний ефект у бою.
13 вересня, 19:29