Обмеження технологій для безмежного Китаю

ЕКОНОМІКА
10.01.2023, 16:19
Обмеження технологій для безмежного Китаю

США ведуть переговори з Японією, Нідерландами та Південною Кореєю щодо обмеження експорту напівпровідників до Китаю

США ведуть переговори з Японією, Нідерландами та Південною Кореєю щодо обмеження експорту напівпровідників до Китаю, і всі сторони повинні домовитися про угоду, заявив в інтерв’ю посол США в Японії Рам Емануель, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон з посиланням на Bloomberg.

Наголошуючи на важливості співпраці Південної Кореї та Нідерландів разом із Японією, він говорив телефоном за кілька днів до саміту прем’єр-міністра Фуміо Кісіди з президентом Джо Байденом.  За його словами, обидва союзники підтримають спільну заяву, яка охоплюватиме широкий спектр питань безпеки, але робота над угодою щодо обмеження виробництва чіпів триває.

«Ми маємо працювати не лише через Японію, але й, очевидно, через Корею, а також задіяти до співпраці Нідерланди», — сказав Емануель.  «Це займе багато часу».

Південна Корея є домом для двох провідних світових виробників чіпів пам’яті, Samsung Electronics Co. (005930) і SK Hynix Inc. (000660), тоді як у Нідерландах є ASML Holding NV (ASML), виробник найсучасніших у світі систем літографії чіпів.  Японія, чий бізнес постачає необхідне обладнання та матеріали для виробників мікросхем, також відіграє вирішальну роль у ланцюжку постачання галузі.  Вашингтон сподівається об’єднати всі три країни у введенні суворіших заходів щодо китайського експорту.

«Усі сторони за столом переговорів, та всі ми спільно зацікавлені в результаті. У кожного різні аспекти галузі», — сказав Емануель.  За його словами, угода, яка очікується, «не буде лише двосторонньою». «Це має бути багатостороння угода».

За словами речника міністерства торгівлі, уряд Кореї не веде переговорів із США щодо участі в американських обмеженнях на експорт до Китаю.

У жовтні США запровадили широкі заходи щодо обмеження продажу Китаю передових напівпровідників і обладнання для виробництва чіпів, які, за словами адміністрації Байдена, спрямовані на обмеження доступу китайських військових до передових технологій та їх подальшого розвитку.  Пекін оскаржив цей крок у Світовій організації торгівлі та заявив, що обмеження загрожують стабільності глобального ланцюжка постачання.

Японія та Нідерланди в принципі погодилися приєднатися до США у посиленні контролю, минулого місяця.  Представники Токіо відмовилися коментувати, чи наближається угода до завершення.  Вступ до союзу Південної Кореї було б ще одним виснажливим ударом по китайській промисловості, і Пекін намагається покращити зв’язки зі своїм сусідом на тлі стурбованості щодо планів Вашингтона.

Читайте також:
Життя
Наступна ера квантових технологій залежатиме від точного транспортування квантової інформації, підкреслюють учені.
11 травня, 16:40
Світ
Імплантат вийшов з ладу після того, як з мозку було вилучено кілька ниток, що реєструють нейронну активність
10 травня, 09:27
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
30 квітня, 15:30
Економіка
Розпропагована китайцями технологічна новинка виявилася «мильною бульбашкою». Товар опиниться у споживачів не раніше наступного літа.
17 квітня, 06:00
Світ
Хоча виконання було не ідеальним, робот зміг утриматися на ногах.
22 березня, 18:05
Світ
Їх планують показати на заході Expo-2025, який відбудеться наступного року у Осаці (Японія).
08 березня, 18:25