Україна очікує на постачання боєприпасів, але є проблеми
Іран продовжу постачати озброєння для російського війська.
Позаминулого місяця Іран таємно відправив рф значну кількість боєприпасів – як повідомили виданню Sky News джерела в силових структурах, Тегеран відправив Москві зокрема мільйони патронів, сотні тисяч артилерійських снарядів та мінометних мін тощо, розповідають у виданні.
Про це повідомляє Defence Express.
Наразі відомо таке – озброєння було відправлене в січні двома вантажними кораблями, які під російським прапором вирушили з іранського порту в рф через Каспійське море.
Як повідомляють джерела видання, до транспортування зброї були залучені два російські судна – "Муса Джалиль" і "Бегей".
За даними джерела видання, один з кораблів покинув Іран орієнтовно 10 січня, інший – 12 січня.
Дослідники Sky News загалом підтверджують переміщення кораблів у цей час, але уточнюють – обидва вийшли з порту 10 січня, а 12 за невідомих причин на декілька днів були вимушені зупинитися біля берегів Туркменістану.
Зрештою, 27 січня кораблі прибули до російського порту Астрахань, який згодом покинули 3 лютого.
Які саме боєприпаси рф закупила в Ірану
За даними, яке отримало видання від власних джерел, всього на борту двох кораблів знаходилися близько 100 млн патронів (різних калібрів – 5,56 мм; 7,62 мм; 9 мм; 12,7 мм; 14,5 мм) та 300 тисяч снарядів – всього близько 200 транспортних контейнерів з озброєнням.
Серед боєприпасів, які Іран відправив рф, є 40-мм гранати, 107-мм протитанкові ракети, мінометні міни (60 мм; 81 мм та 120 мм), артилерійські снаряди (122 мм; 130 мм; 152 мм) та бронебійні снаряди (115 мм та 125 мм).
Також Іран відправив рашистам бронежилети та шоломи – близько 10 тисяч. Наразі відомо, що рф розплатилася за зброю готівкою.
Отримані росією іранські боєприпаси, ймовірно, вже можуть надходити на фронт.
Сьогодні стало відомо, що до Білорусі прибувають нові ешелони з російською військовою технікою й континентом.
Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на "Спілку залізничників Білорусі".
Так, 6 березня 2023 року до Білорусі зі станцій Московської залізниці прибуло 2 військових ешелони. Один з них - зі станції Бекасово-Сортувальне на станцію Осиповичі-І. Він перетнув кордон о 13:45 того ж дня через розв’язку Осинівка - Красне і прибув на станцію призначення 7 березня. Другий військовий ешелон у складі 49 вагонів був відправлений зі станції Вязьма (Московська область) на станцію Полонка (Баранівецьке відділення Білоруської залізниці). Державний кордон він перетнув 6 березня через розв’язку Осинівка - Красне.
У складі останнього 4 пасажирські вагони (місткістю приблизно 200 осіб), 5 критих вагонів (з обладнанням), 40 вагонів-платформ (з підводною колісною та гусеничною військовою технікою).
Основні пункти призначення російських військових ешелонів, які прибувають до Білорусі (станом на 8 березня 2023 року) - станція Осиповичі-І (Могильовське відділення Білоруської залізниці), станція Полонка (Баранівецька філія БЗ), станція Вітебська (Вітебська філія БЗ) - місце перебування наразі уточнюється.
Нагадаємо, російські військові проходять навчання на білоруських полігонах перед відправкою на війну з Україною. З 25 лютого з Білорусі на окуповану росією частину українського Донбасу відправили п’ять ешелонів з російськими військовими та технікою.
Рішення про постачання країнами ЄС боєприпасів калібру 155 мм Україні буде затверджено 20 березня.
Про це повідомив Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.
"Після того, як ми заслухали Резнікова, меседж дуже чіткий - щоб в Україні був мир, вона має перемогти в цій війні. Тому ми повинні продовжувати підтримувати Україну, українські Збройні сили потребують нашої підтримки, зокрема щодо артилерійських боєприпасів, і тут час украй важливий. Ми маємо не лише поставити більше, ми повинні поставляти швидше. Для цього я запропонував підхід, що ґрунтується на трьох пунктах, які доповнюють один одного. Перший - нам потрібен новий пакет підтримки Європейського фонду миру для компенсування негайного постачання боєприпасів, які повинні йти з національних, уже наявних запасів. Для цього пакета я запропонував міністрам 1 млрд євро з Європейського мирного фонду", - розповів представник ЄС.
Другим пунктом Боррель назвав скоординований держав-членів ЄС запит на закупівлю боєприпасів 155 мм, причому лідируючу роль у цьому відіграватиме Європейське оборонне агентство.
"Таким чином держави-члени відновлять свої запаси, а також буде можливість продовжувати постачати Україні. Якщо ми вийдемо на ринок разом, ми зможемо знизити ціни і знизити час доставки. І Європейський фонд миру може підтримувати ці зусилля. Для цього я запропонував мобілізувати 1 млрд євро", - зазначив дипломат.
Третім пунктом він назвав збільшення виробничих потужностей європейської оборонної промисловості, щоб "задовольнити масивний запит не лише для України, а й для наших армій".
"Ми це обговорили. І було загалом схвалення цієї процедури, але є питання витрат. Усе потрібно обговорити в деталях, усі згодні з тим, що потрібно просуватися терміново, тому що всі згодні з метою, а це - підтримувати Україну якомога більше і якомога швидше. І з підтримкою президентства Швеції ми продовжуватимемо домагатися згоди щодо пакета на наступному засіданні 20 березня, коли міністри закордонних справ і міністри оборони зможуть, як я сподіваюся, ухвалити конкретне формальне рішення. Підбиваючи підсумки: три пункти - 2 млрд євро, щоб надавати швидше, більше боєприпасів для України, підтримувати її армію і чинити опір російському вторгненню", - констатував Боррель.
Контрнаступ ЗСУ може початися у квітні, але Україні досі не вистачає боєприпасів і повітряних потужностей.
Про це повідомляє The Economist.
У грудні 2022-го Велика Британія та Сполучені Штати зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Крім того, росія виявилася слабшою, ніж вважалося.
І вже 20 січня стався переломний момент, коли союзники погодилися оснастити Україну необхідним для контрнаступу озброєнням. Більша його частина має прийти до кінця березня. Крім танків, союзники передають й іншу необхідну для наступу техніку.
Наприклад, Вашингтон поставить броньовану мостоукладальну техніку, яка потрібно для будь-якого наступу на півдні чи сході.
Тож українська армія трансформується. Хоч основна частина її озброєння досі радянського зразка.
Наприкінці 2022 року співвідношення українського та західного обладнання було 5:1, а з надходженням допомоги, очікується, буде становити 5:2.
Тобто, майже третина української армії скоро матиме обладнання зразка НАТО.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сподівається, що згодом він матиме у своєму розпорядженні три нові армійські корпуси, у кожному з яких буде по шість бригад і налічуватиме понад 20 000 людей.
Видання зазначає, що армія росії перебуває у жахливому стані. І якщо окупанти вирішать продовжити наступ на Донеччині після ймовірного захоплення Бахмута, то їм доведеться ще сильніше виснажувати свої "мізерні резерви". А з часом росіяни можуть почати стягувати сили з інших частин фронту, створюючи прогалини, якими може скористатися Україна.
Парламент Швейцарії сьогодні заборонив реекспорт боєприпасів в Україну.
Відповідне рішення підтримала Національна рада – нижня палата парламенту Швейцарії
Слідом за Радою кантонів, верхньою палатою парламенту, Національна рада також відхилила пропозицію щодо послаблення заборони на реекспорт боєприпасів.
З огляду на такі відмови, покупцям доведеться добре подумати про те, де вони купуватимуть боєприпаси в майбутньому, заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Німеччина також попросила викупити у Швейцарії законсервовані танки Leopard замість тих, які постачаються в Україну. Для цього парламент мав би офіційно "розконсервувати" їх, але поки що немає жодних ознак згоди з цього питання.
Раніше президент Швейцарії Ален Берсе заявив, що його країна, як і раніше, виступає проти експорту зброї в охоплену війною Україну.