Султан Хайтем бін Тарік аль-Саїд навідався до кремлівського бункерного діда путіна. Так, один азійський деспот вирішив пошанувати іншого.
У принципі, щоби султан Оману кудись поїхав, то вже непересічна подія. Ця арабська монархія відома своїми зусиллями по медіації конфліктів у близькосхідному регіоні.
Вона славилася цим і за попередника Хайтема — султана Кабуса бін Саїда. Але також Оман відомий зануренням в себе і свої власні проблеми, яких не бракує, коли твій сусід це — «порохова діжка» Ємен.
Тож візит монарха до Москви — чіткий сигнал, що Оман, а з ним і весь Аравійський півострів, дійсно зацікавлені у спробі досягнути нової взаємовигідної угоди із РФ.
Щоправда, Іран дав зрозуміти, що поки США та Ізраїль погрожують бомбити, жодної угоди підписано не буде. РФ була стороною-підписантом угоди 2015 року, яка прожила всього 3 роки.
2018 року президент Дональд Трамп із неї вийшов, кажучи, що вона «не покриває ракетну програму Ірану та його підтримку проксі-сил, які дестабілізують регіон». От вам і big deal!
Тим часом, путін на першій в історії зустрічі із султаном Оману, присвяченій 40-річчю встановлення дипломатичних відносин між державами, заявив, що хотів би зібрати засідання Ліги арабських держав. Мета — «знайдення нових партнерів» під час тривалої війни проти України та міжнародної ізоляції.
Інша причина — падіння цін на нафту і,відповідно, прибутків кацапів, отож тема ОПЕК+, куди входить РФ, теж може фігурувати. З Оманом же Кремль підписав домовленість про взаємне скасування віз.
Також Москва і Маскат розвиватимуть спільну торгівлю, співпрацюватимуть у медіа- (читати, як поширення кремлівської пропаганди у Омані), агро- та енергетичній сфері. Невдовзі в Омані ж пройде і третій раунд перемовин з Іраном.