«Останній Бастіон» із громадою домоглися вирішення проблеми Макухівського сміттєзвалища
Активна позиція представників «Останнього Бастіону», зокрема, сотень жителів с. Макухівки, врешті змусили посадовців накреслити чіткий план з вирішення проблеми Макухівського сміттєзвалища. Полтавська ОДА, облрада, міськрада та райради регіону підписали Меморандум про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області після зініційованого «Бастіоном» засідання в голови Полтавської ОДА.
В основу Стратегії ліг розроблений німецькими партнерами з GIZ субрегіональний проект поводження з ТПВ. Згідно з ним, у кожному з районів-учасників проекту буде споруджено по сортувальній станції, а також спільний сучасний сміттєпереробний завод та полігон для побутових відходів (тут мають зберігатися біля 5% всіх зібраних відходів, що не підлягатимуть переробці).
Місце розміщення полігону оберуть науковці. Їм будуть запропоновані варіанти, які обговорюватимуться із громадськістю. Від того, де знаходитиметься місце, де зберігатимуть відходи, які не підлягають переробці, залежить розмір тарифу на сміття. За стандартами, полігон має розміщуватися як мінімум за 20 кілометрів від будь-якого населеного пункту.
Наступний крок — це робота координаційної ради з реалізації проекту. До неї всі сторони-підписанти мають делегувати фахових представників. До цієї координаційної ради також увійдуть науковці кафедри екології Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка та громадськості. За два місяці вони мають розробити детальний план реалізації проекту. Перші кроки з реалізації мають бути зроблені до прийняття місцевих бюджетів, щоб закласти фінансування.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Популізм навколо Макухівського сміттєзвалища в Полтавській ОДА
Нагадаємо, ми порушили питання переповненості смітника та його загрози для екології регіону на виїзному засіданні місцевих, районних й обласних депутатів у Макухівці 7 липня цього року. Завдяки співпраці місцевої громади, окремих посадовців й «Останнього Бастіону», за три місяці після виїзного засідання підписано Меморандум про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області.