Озброєні та миролюбні. Протести у США

Опінії
22.01.2020, 10:01
Озброєні та миролюбні. Протести у США

Тоталітарні суспільства вживають рішучих кроків для позбавлення людини права на захист.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

Місто Річмонд, столиця американського штату Вірджинія, тимчасово перетворився на центр протистояння між  двома антагоністичними середовищами всередині суспільства.

Після отримання контролю над обома палатами легіслатури штату представники Демократичної партії поставили посилення контролю над зброєю одним з пріоритетних напрямків своєї роботи. Подальші їхні дії призвели до багатотисячних протестів, які отримали розголос по всій країні. 

Приводом для акцій стало рішення Сенату штату Вірджинія, який 16 січня підтримав прийняття додаткових обмежень на користування зброєю цивільним населенням.

При всіх операціях купівлі-продажу зброї має бути обов'язковою перевірка біографії покупця та введення ліміту на число придбання ручної вогнепальної зброї до однієї в місяць.

Також сенатори проголосували за законопроєкт про відновлення права місцевих урядів забороняти носіння зброї в громадських будівлях та інших місцях.

Як заведено у сучасній політиці, незгідних за давнім добрим звичаєм одразу оголосили неонацистами.

Влада посилалась на радикальні пости в мережі Інтернет з закликами вчинити бійню на вулицях Річмонда. Поліція рапортувала про затримання радикалів, які могли спровокувати конфлікти.

Переляканий губернатор штату Ральф Нортам оголосив тимчасову надзвичайну ситуацію, заборонивши всі види зброї на Капітолійської площі (місце збору протестуючих) під час проведення мітингу. Поліція встановила контрольно-пропускний пункт, аби тримати під контролем пересування  протестуючих на місце проведення акції. 

Натомість, багаточисельна  група озброєних людей у камуфляжі та засобах індивідуального захисту вишикувалися в стрій зовні перед КПП та пересувалися по центру міста, відкрито демонструючи зброю у руках.

Озброєні та миролюбні. Протести у США_1

Щиро кажучи, справляло неабияке враження.

Комусь може здатися дивним, але жодних провокацій та проявів насильства з боку активістів помічено не було.

Та й не могло бути. З 20 тисяч протестуючих заарештували лише одну  жінку, яка відмовилася зняти маску.

Ніхто один одного не перестріляв. Погромів теж не розпочинали.

Захід проводився респектабельними громадськими організаціями, серед яких найбільш відомою є Ліга захисту громадян Вірджинії. 

Під час акції був присутній навіть головний шериф округу з колегами. Вони також виступали на боці прав громадян на володіння зброєю. Підтримку протестувальникам висловив і американський президент Дональд Трамп. «Ось що відбувається, коли ви голосуєте за демократів, вони заберуть вашу зброю», — так він прокоментував ситуацію у своєму Твіттері.

Боротьба за збереження Другої поправки  (мова йде про другу поправку до Конституції США,  яка гарантує право громадян на зберігання і носіння зброї) триває у штатах далеко не перший рік.

Озброєні та миролюбні. Протести у США_3

І мова йде не лише про право на зброю. Хоч і про це також. Протести черговий раз розкривають глибинне протистояння між двома Америками: оборонною традиційною та наступальною ліволіберальною. І табуювання зброї в очах консерваторів лише перший крок до повної пертурбації їх прав у руслі нового системного порядку.

Недарма округи по всій території США, які підтримують право на зброю, оголошують себе «Притулками для Другої Поправки». Таким чином вони саркастично апелюють до терміну «Міста-притулки». Так у США називають адміністративні утворення, керівництво яких відмовляється співпрацювати з федеральною владою і видавати нелегалів для депортації з країни. У цих містах традиційно сильні позиції Демократичної партії.

Зброя дійсно важливий показник особистої свободи індивіда у державі. Тоталітарні суспільства вживають рішучих кроків для позбавлення людини права на захист.

Американці це добре розуміють.

Недарма один з батьків-засновників США Бенджамін Франклін вказував, що американська демократія це простір домовленості вільних озброєних чоловіків. В США, за даними дослідження, проведеного ресурсом Weapons Man, цивільне населення має на руках від 412 до 660 мільйонів одиниць вогнепальної зброї. 

В Україні боротьба за право на зброю йде своїм тернистим шляхом. Поки не дуже успішним.

Однак, 15 січня Комітетом з питань правоохоронної діяльності  Верховної Ради було зареєстровано проєкти постанов про направлення на повторне перше читання законопроєктів «Про зброю».

Законопроєкт має врегулювати право громадян на володіння короткоствольною нарізною вогнепальною зброєю.

І є сподівання, що депутати проголосують за ці Постанови вже в наступному місяці. Маленький крок до наближення змін.

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Читайте також:
Опінії
Сотні тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності в Києві для того, щоб змінити курс своєї країни.
вчора, 19:00
Політика
Але справжню Свободу нам ще тільки належить здобути у кровопролитній боротьбі.
21 листопада, 09:00
Опінії
Права і свободи не заслуговують, але виборюють і відстоюють. За хорошу поведінку ніхто їх вам не дасть, — це добре затямили наші предки.
19 листопада, 21:40
Війна
Фонд Петра Порошенка продовжує допомагати 1 ОШБ імені Героя України Дмитра Коцюбайла
19 листопада, 15:19
Історія
Відповідь буде коротка. Не помагала зовсім, а навпаки шкодила, роблячи всілякі труднощі, підтримуючи противників, здійснюючи блокаду.
17 листопада, 18:49
Війна
Просимо усіх, хто має можливість, допомогти дронами воїнам 1-го ОШБ «Да Вінчі».
16 листопада, 09:15