Created with Sketch.

Пам'ятник репресованим литовцям і полякам знищили у Пермському краї

24.04.2023, 18:12
Фото: Google

Замість меморіалу в урочищі Галяшор, де у 1930-1940-х роках проживали депортовані совєцьким режимом литовці з поляками, тепер руїни.

Невідомі вандали до фундаменту знесли величний пам'ятний знак у Кудимкарському районі Пермського краю, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Idel.Реалии".

Меморіал, встановлений практично нещодавно – у 2016 році – з ініціативи народженого у спецпоселенні литовця Антанаса Ґуркшніса, місцеві чиновники намагалися знести раніше.

Як з'ясувалося, влада Кудимкарського району наполягала на нібито «незаконному статусі пам'ятки, яка суперечить чинному законодавству РФ, перш за все природоохоронному».

Прикметно, але своє слово навіть озвучили у Міністерстві природи Пермського краю, стверджуючи, що «увічнення пам'яті спецпереселенців зі складу ворожих елементів – це самозахоплення лісового фонду», хоча пам'ятник знаходився на закритому у 1970-ті роки цвинтарі.

Торік восени незалежна громадська організація "Центр історичної пам'яті" звернулася до регіональної інспекції з охорони об'єктів культурної спадщини із проханням надати урочищу Галяшор статус пам'ятного місця, але отримала відмову.

Сьогодні ця відмова вилилася у справжню варварську руйнацію місця пам'яті закатованих жертв совєцької диктатури, депортованих на чужину у необжиті малозаселені Пермські терени.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 25.III.1949 сталінський режим здійснив примусове виселення уродженців балтійських країн за Урал; свою операцію чекісти назвали "Прибій".

Читайте також
Останню мечеть у КНР китаїзували «на підтримку палестинців»
Політика
Нащадки сплюндрували шедевр архітектора Сластіона
Полтава
Німецьких туристів звинувачують у знищенні 150-річної італійської статуї
Світ
Окупанти демонтували пам'ятник Шевченку у Мелітополі
Історія
Росіянки носять на собі трагедію японського народу
Мистецтво
Російські загарбники замінували Кам'яну Могилу у Запорізькій області
Історія