Пеніко - місто, якому 3500 років

Археологи Перу заявили, що виявили у північній провінції Барранка стародавнє місто, вік якого становить три з половиною тисячі років.
На думку дослідників, місто під назвою Пеніко було важливим торговим центром. Воно поєднувало поселення тихоокеанського узбережжя з тими, що розташовувалися в Андах та вздовж Амазонки.
Місто розташоване приблизно за 200 км на північ від Ліми, на висоті 600 метрів над рівнем моря. Вважається, що його заснували між 1800 і 1500 роками до нашої ери – приблизно в той самий період, коли ранні цивілізації процвітали на Близькому Сході та в Азії.
Дослідники зазначають, що це відкриття проливає світло на подальшу долю найдавнішої цивілізації Америки — Караль.
На відеозаписах, опублікованих дослідниками, видно круглу будівлю на схилі пагорба, оточену залишками кам’яних і глиняних споруд.
Вісім років досліджень на цьому місці дозволили виявити 18 об’єктів, зокрема церемоніальні храми та житлові комплекси.
У будівлях археологи знайшли ритуальні предмети, глиняні скульптури людей і тварин, а також намиста з бісеру та морських мушель.

Пеніко лежить поблизу місця, де близько 5000 років тому, приблизно у 3000 році до нашої ери, в долині Супе була заснована Караль — найдавніша відома цивілізація Америки.
Археологи виявили 32 пам’ятки цієї цивілізації, серед яких — великі пірамідальні споруди, складні іригаційні системи для землеробства та поселення міського типу. Вважається, що цивілізація Караль розвивалася ізольовано від інших ранніх цивілізацій — в Індії, Єгипті, Шумері та Китаї.
Докторка Рут Шейді, археологиня, яка керувала останніми дослідженнями Пеніко та проводила розкопки Караля в 1990-х роках, зазначила, що це відкриття має важливе значення для розуміння того, що сталося з цивілізацією Караль після кліматичних змін, які спричинили її занепад.
Місто Пеніко «лежало в стратегічному місці — на перехресті торговельних шляхів і обміну між громадами узбережжя, високогір’я та джунглів», — сказала докторка Шейді інформаційному агентству Reuters.
Під час пресконференції, на якій науковці представили знахідки, археолог Марко Мачакуай, дослідник і співробітник Міністерства культури Перу, зазначив, що значення Пеніко полягає в тому, що це місто є продовженням цивілізації Караль.
Перу є батьківщиною багатьох найважливіших археологічних відкриттів Америки. Серед них — цитадель інків Мачу-Пікчу в Андах та таємничі лінії Наска, викарбувані в пустелі вздовж центрального узбережжя.