Перевагу у війні здобуде той, хто зуміє ефективно «закрити очі» противнику

Опінії
12 вересня, 10:02
Перевагу у війні здобуде той, хто зуміє ефективно «закрити очі» противнику

Досвід українських військових показує, що це цілком реальна задача.

Народний депутат України VIII скликання

За останні пару місяців українці збили приблизно стільки ж розвідницьких дронів противника, скільки за усі попередні роки війни. І витратили на це у 100 разів менше коштів, з розрахунку на результат.

Сподіваюся, що так все піде і далі, і ми повністю закриємо своє небо від розвідницьких крил противника. Якщо вони і залітатимуть, то – на кілька хвилин, не більше.

Непросто описати, наскільки багато це значитиме для нашої війни. Хімарси, далекобійна артилерія, вертолітники і пілоти літаків на аеродромах, і оператори дальніх БПЛА зможуть дихати вільніше. Те цілодобове полювання, яке за ними зараз здійснюють озброєні Іскандерами та С-300 росіяни, припиниться. КАБи стануть набагато менш ефективними. Логістика в тилах стане набагато більш безпечною. Ланцети не зможуть наводитися далі певного горизонту.

Перевагу у війні здобуде той, хто зуміє ефективно «закрити очі» противнику. Досвід українських військових показує, що це цілком реальна задача.

Як завжди, ініціатива прийшла з низу. Групи ентузіастів організувалися і почали збивати розвідувальні БПЛА противника. ФПВ-коптерами, крилами – усім, що було під рукою. Через деякий час набили руку.

Зараз час масштабувати найкращий досвід.

Росіяни пишуть уже про кінець своєї технологічної переваги. Встигнути б.

Читайте також:
Війна
The Washington Post повідомляє про те, як нелегальні термінали Starlink допомагають російській армії в просуванні в Україні.
12 жовтня, 20:48
Історія
Подія сталася в одній із лабораторій Українському фізико-технічному інституті. Впродовж 1920-1930 років заклад знаходився у Харкові.
10 жовтня, 19:24
Життя
Альтман зазначив, що зараз суспільство стоїть на початку того, що він називає «Епохою інтелекту»
28 вересня, 14:31
Життя
Міністерство охорони здоров'я США визнало Blindsight революційним пристроєм
19 вересня, 16:57
Світ
Транспортний засіб рухається трубою із розрідженим повітрям. На першому етапі потяг розвинув швидкість до 30 кілометрів за 1 годину.
15 вересня, 08:18
Опінії
Будь-який симулякр – це віртуальний об'єкт. Але не усіляка віртуальність – є симулякром.
24 серпня, 18:15