Перший Всеукраїнський фестиваль-квест із приготування борщу відбувся в Опішні

ПОЛТАВА
19.08.2014, 06:52
Перший Всеукраїнський фестиваль-квест із приготування борщу відбувся в Опішні

Посмакувати борщем із карасями, щукою і навіть грушами та полуницею мали можливість гості першого Всеукраїнського фестивалю-квесту «Борщ у глиняному горщику», що відбувся в суботу в столиці гончарства Опішні. Учасники свята приготували близько 45 літрів борщу та розкрили давні традиції й секрети приготування улюбленої національної страви.

Повчитися мистецтву приготування борщу за стародавніми рецептами в глиняному горщику в печі та посмакувати улюбленою національною стравою з’їхалися люди з різних куточків України і навіть з-за кордону. Демонстрували свої кулінарні здібності та пригощали відвідувачів в Опішнянському міжнародному туристичному комплексі Гостинний двір «Старий хутір» та агросадибі «Лялина Світлиця».

- Виникла така ідея - показати всім, туристам, громадськості, гостям нашої Опішні, що ми славимось дуже багато чим, а зокрема, кулінарією – дуже смачними борщами, - розповідає Олена Щербань, організатор фестивалю, етнолог, кандидат історичних наук. - А оскільки борщик, отой етнічний, традиційний, готувався виключно в горщику, а горщик потребує печі, то в мене й виникла ідея зробити фестиваль практичний.

4 кухарки із Зіньківського району готували три різновиди борщу в трьох глечиках одночасно: борщ скромний (з м’ясом), пісний та особливий. Рецептурою останнього вразили найбільше. Крім звичних інгредієнтів, у свої борщі майстрині додавали груші, суниці та сливи, замість м’яса – щуку та карасі. Та розкривали ще ряд своїх кулінарних секретів.

-Коли готую борщ, у самому кінці завжди додаю 50 грамів білого вина. Він додає особливого смаку, - ділиться 78-річна учасниця квесту Любов Правденко. – Перейняла цю науку від бабусі. Було, бабуся варить, а я дивлюся. Тоді розсердилась, що я сама не беруся. Каже, я пішла на роботу, а ти, поки прийду, щоб борщ приготувала. То я сиділа й плакала і що тільки не робила. А борщу такого, як бабуся сказала, таки наварила.

Місцевим майстриням допомагали і волонтери громадської організації «Світ-Україна» з Італії, Іспанії, Польщі та Португалії.

- Это експеримент. Мне нравится очень-очень. Я думаю, борщ очень вкусно, - каже португалець, волонтер Джуау.

Усім учасникам квесту на згадку вручили іменні глиняні горщики та грошові винагороди. Організатори сподіваються, що започаткований фестиваль стане доброю традицією.

- У цей буремний час, можливо, й недоречно проводити подібні заходи - на сході помирають люди. Але і в центрі, і на сході, й на півдні, й на півночі помирають традиції… Не треба забувати, хто ми є, – говорить Олена Щербань.

Поліна Висоцька


Читайте також:
Полтава
Не минає ні дня, щоби якась громада Полтавщини не утерла носа «зеленим ямщикам». Їм же доля України, чесно кажучи, байдужа.
11:45
Полтава
За відсутності голови обласної державної (військово-цивільної) адміністрації дрібні чиновники вислужуються перед Банковою. Все, як у СССР.
21 лютого, 14:56
Полтава
Завдяки перевиконанню дохідної частини бюджету міській раді вдалося збільшити видаткову частину. Частину коштів спрямують на військо.
20 лютого, 21:42
Полтава
В області перевищено епідеміологічний поріг на грип. 49 закладів загальної середньої освіти перейшли на дистанційну форму навчання.
20 лютого, 13:46
Полтава
Іменинниця прожила довге, сповнене випробувань життя. Наша землячка була безпосереднім свідком Голодомору, репресій і Другої світової війни.
19 лютого, 08:27
Полтава
Вільний залишок бюджетних коштів, що утворився станом на 1.I.2025, спрямовано на реалізацію низки заходів. Полтаві знову показали приклад.
17 лютого, 13:47