Після «перемоги» Медведчука в суді книгу про Стуса розкупили за годину – автор

ПОЛІТИКА
19.10.2020, 15:26
Після «перемоги» Медведчука в суді книгу про Стуса розкупили за годину – автор
Фото: www.liga.net

У епізодах, які оскаржував Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.

Одразу після скандального рішення Дарницького райсуду заборонити розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука усі примірники розкупили за годину.

Про це Кіпіані повідомив у себе на сторінці у Facebook.

«За годину книгу «Справа Василя Стуса» розкупили знов. Всі склади порожні – привіт куму Путіна», – написав автор.

 Зазначивши, що попри заборону новий наклад знову буде! 

 Як відомо, Дарницький райсуд Києва визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.

За словами адвоката Кіпіані, Медведчук вимагав  визнати неправдивими дев'ять фрагментів у книзі «Справа Василя Стуса». Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані неправдивими, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди.

Нагадаємо, книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.

У епізодах, які оскаржує Медведчук, Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. Адвокат вимагав суд визнати  свого підзахисного винним. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання.

Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування. За  свідченнями інших політв'язнів, які сиділи в сусідній зі Стусом камері, українського поета вбили каральні органи СРСР, щоб не допустити отримання ним Нобелівської премії миру.

Бо, як відомо, цю премію вручають виключно живим лауреатам. Стус був висунутий на її отримання, тому КДБ, можливо, спрацювало на випередження, не бажаючи мати у себе за ґратами лауреата однієї з найпрестижніших світових премій. 

Москва ж розв'язалася з українським кандидатом на Нобелівську премію за сталінським заповітом: «Нет человека – нет проблемы».

Читайте також:
Кримінал
Карельські та інґерманландські самостійники марно шукають підтримки фінів. Верховний суд Фінляндії відкрито заступився за терориста із РФ.
15.12.2023, 08:15
Політика
Сьогодні Верховна Рада проголосувала за включення в порядок сесії законопроекту № 5369 про ліквідацію ОАСКу.
01.06.2021, 16:45
Політика
Одеський апеляційний суд виправдав Сергія Стерненка та Руслана Демчука за двома іншими статтями.
31.05.2021, 19:19
Світ
Валерію Матвєєву загрожує до трьох років ув'язнення.
26.03.2021, 15:35
Політика
Ще одному з підозрюваних "в організації масових заворушень" вручили підозру.
23.03.2021, 15:56