Created with Sketch.

Погана освіта – велика проблема для країни, яка боронить свій суверенітет

16.08.2022, 08:01
Фото: Останній Бастіон

Але, мабуть, це аж ніяк не пріоритет для чинної влади України, котра прикриває свої помилки подвигами наших захисників на передовій.

Свідченням наведеного є оприлюднений на шпальтах видання "The Jerusalem Post" рейтингу авторитетних і популярних серед абітурієнтів вищих освітніх закладів світу.

Як з'ясувалося, серед першої сотні престижних університетів немає жодного українського (ні державного, ні приватного – прим. ред.); власне, як і з-поміж другої сотні також.

Натомість у лідерах традиційно лише всесвітньовідомі виші зі США та Великої Британії:

  1. Гарвардський університет;
  2. Стенфордський університет;
  3. Массачусетський технологічний інститут;
  4. Кембридзький університет;
  5. Каліфорнійський університет "Берклі";
  6. Принстонський університет;
  7. Оксфордський університет;
  8. Колумбійський університет;
  9. Каліфорнійський технологічний інститут;
  10. Чиказький університет.

Водночас показово, що укладачі рейтингу зосередили свою увагу виключно на досягненнях того чи іншого вишу у царині прикладних і точних наук, куди зарахували 3 університету Ізраїлю:

Доволі знаково, що з-поміж великої кількості вишів не знайдемо жодного вітчизняного, хоча за бравурними звітами Міністерства освіти, Кабінету міністрів і Офісу Президента – "нам є, чим пишатися".

Проте чомусь за межами України ось це розпіарене владою "щось" упритул не бачать незалежні міжнародні експерти, оглядачі та аналітики.

У рейтингу не буде ні Київського національного університету імені Тараса Шевченка (найбільшого споживача державного бюджету! – прим. ред.), Львівської політехніки, ані навіть Харківського авіаційного університету, навчання в яких насправді – "дороге задоволення для обраних".

Той факт, що українські виші відсутні у подібних рейтингах означає наступне: вітчизняна система вищої освіти не котирується за межами нашої держави.

А тому все частіше спостерігається "відтік мізків" на Захід і це велика проблема, котру слід починати вирішувати вже зараз пори війну та економічну кризу.

Окремо "Останній Бастіон" радить читачам згадати, що замість плекання української культури, історії та традицій Зе-влада цементує малоросійську резервацію, де панують "трубадури імперії".

Читайте також
«Президент Голобородько» не помічає шалене зростання рівня корупції в Україні
Полтава
Зростання підтримки проросійських сил — виклик для постмайданної України
Опінії
У Німеччині проведуть реформу командування Бундесвером
Світ
Британські медики випробовують першу вакцину від раку
Світ
Юристи адміністрації Байдена закликають його припинити озброювати Ізраїль
Світ
Компанія AstraZeneca визнала, що її вакцина від COVID-19 може спровокувати тромбоз, – Daily Mail
Світ