Created with Sketch.

Поганий досвід комуністичного Китаю: Пекін силою згорнув приватизацію

21.09.2021, 11:18
Фото: bastion.tv

Влада КНР офіційно скасувала ринкову реформу і масштабну приватизацію підприємств, проведені ще у 1980-1990-х роках.

За підсумками величезного судового процесу, що тривав 8 років, 4082 акціонери, включаючи 1039 іноземних громадян, позбавлені майна і засуджені на довічне ув'язнення у трудових таборах, із них 590 – заочно.

Аналогічне покарання отримали понад 6000 чиновників, які організували з дозволу Комуністичної партії Китаю масштабний продаж державного майна.

За офіційною інформацією з Пекіна, ще до 15 тисяч осіб отримали різні терміни за сприяння приватизації, у тому числі – співробітники правоохоронних і контрольних органів.

Останнім суд відправив за ґрати 62-річного Чжао Бо, який у 1994 році придбав 22% акцій Шеньчженського металургійного заводу (виробничі потужності якого відповідають маріупольській "Азовсталі" – прим. ред.).

Фактично, диктаторський режим Сі Цзіньпіна завершив місцевий китайський НЕП і перейшов до розкуркулення великого бізнесу, контроль над яким слабшав у міру зростання його доходів.

«Відповідно до чинного законодавства і конституції КНР, ніхто не має права бути власником засобів виробництва та експлуатувати таким чином простих людей. Окремі політики-вороги понад 20 років тому допустили продаж частини народного майна, однак тепер всі вони, поряд зі покупцями, а вірніше – паразитами на тілі нашого суспільства, притягнуті до відповідальності й засуджені», – йдеться у судовій ухвалі.

У цілому за 8 років китайська Компартія силою націоналізувала приватні заводи, фабрики та підприємства на загальну вартість 122 трильйони юанів (близько $19 трильйонів); під загрозою розстрілу членів сімей колишніх акціонерів, бюджет країни поповнився на 45 трильйонів юанів (майже $7 трильйонів), раніше виведених за кордон.

Прикметно, що в Україні, де приватизація 1990-х років відбулася не менш злочинно, від подібної картини навертаються тільки сльози злості та розпачу.

Звісно, ніхто не закликає застосовувати у нашій країні терористичну практику комуністів щодо олігархів, які за безцінь скупили цілі промислові комплекси, хоча вони й винні у низці гріхів, серед яких – спричинення масового зубожіння населення і сприяння кільком хвилям трудової міграції.

Проте на нашу думку, вітчизняним правоохоронним органам давно було слід провести розслідування з приводу законності здійсненої за президенства Леоніда Кучми приватизації заводів і підприємств орієнтованими на Кремль особами, як, приміром, Ігор Коломойський чи Ренат Ахметов.

Але поки й цього немає, позаяк влада Володимира Зеленського заметушилася і руками Дениса Шмигаля вирішила за старою доброю традицією стати на граблі й знову розпродати невідомо яким грошовитим мішкам рештки державного майна України.

Не дарма навесні поточного 2021 року під прикриттям коронавірусу уряд розпочав тотальний дерибан майже 1000 підприємств, деякі з яких – стратегічного значення:

Рівночасно під пильний контроль іноземних інвесторів (так звані Наглядові ради – прим. ред.) перейдуть ті підприємства, які за законом не підлягають приватизації, але їхню реальну вартість можуть зменшити до 0:

Також зауважимо, що користуючися з карантинних обмежень і протипандемічних заходів, оголошених торік Зе-владою, керівництво Держгеонадра почало розпродавати бурштинові родовища, а соратнику узурпатора Віктора Януковича вже встигли віддати стратегічне державне підприємство КП "Кіровгеологія".

На 30-му році відновленої державної самостійності цілі галузі народного господарства по факту вже розпродані або перебувають на стадії передпродажної підготовки під контролем представників іноземних корпорацій; передбачаємо, що далі буде тільки гірше.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що мільйони уродженців Китайської народної республіки по всьому світу постраждали від репресивних заходів офіційного Пекіна.

Читайте також
Москва занесла дамоклів меч над застрашеним Заходом
Політика
На Заході не вірять у ядерний блеф путіна
Війна
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика