Комуністичний Китай — організатор транснаціональних репресій

СВІТ
13 вересня, 10:36
Комуністичний Китай — організатор транснаціональних репресій
Фото: The Japan Times

Мільйони уродженців Китайської народної республіки по всьому світу постраждали від репресивних заходів офіційного Пекіна.

Про це свідчить новий звіт міжнародних правозахисників, підготовлений і оприлюднений організацією "Freedom House", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що масштабні та системі політичні переслідування, залякування, шпигунства, погрози, кібератаки, фізичні напади, незаконна екстрадиція та видача заторкнула як етнічних китайців, так і представників національних меншин Китаю у 36 країнах світу.

Правозахисників особливо шокує кількість демократичних держав (приміром, Німеччина і Фінляндія), які попри виявлені факти прав і свобод людини, продовжують наполегливо співпрацювати з комуністичної владою континентального Китаю.

На думку представників організації "Freedom House", транснаціональні репресії КНР відзначені трьома особливостями:

  1. націлені на безліч груп, включаючи численні етнічні та релігійні меншини, політичних дисидентів, активістів-правозахисників, журналістів і колишніх інсайдерів, обвинувачених у корупції;
  2. охоплюють повний спектр тактик — від прямих нападів, таких як видача китайським комуністам, до кооптації інших країн для затримання і депортації вигнанців, контролю мобільності, погроз на відстані, через шпигунське програмне забезпечення і примус через проксі;
  3. масштаби кампанії не мають собі рівних — кількість прямих фізичних нападів із 2014 до 2021 роки охоплює мінімум 214 випадків лише в одному Китаї, що набагато більше, ніж в будь-якій іншій країні світу.

Слід зауважити, що контроль за мобільністю включає, наприклад, вимогу до урядів держав-партнерів про примусове повернення уйґурів на історичну батьківщину (з 1950-х років окуповану КНР — прим. ред.), в яких потім вилучають паспорти, аби вони не могли більше втекти закордон.

«Щонайменше 109 уйгурів були незаконно депортовані з Таїланду у 2015 році, а 13 були вислані з Єгипту без належної правової процедури; за цей час Єгипет міг незаконно депортувати ще 86 осіб до КНР. За повідомленнями, у березні 2020 року від 200 до 400 уйґурів були затримані у Туреччині, звідки їх іноді депортують», — стверджують автори звіту "Freedom House".

Міжнародні правозахисники задокументували низку фізичних інцидентів, що сталися як на території континентального Китаю, так і у 18 країнах, метою яких є спроба офіційного Пекіну посіяти страх і самоцензуру.

«У деяких країнах Комуністична партія Китаю залякувала і продовжує залякувати діаспори в цифровому форматі, у тому числі за допомогою стеження, хакерських і фішингових атак, а також за допомогою законів, таких, як кампанії "Fox Hunt" і "Skynet", що прикриваються гаслом "боротьби з корупцією". Ініціатором і організатором перерахованих репресивних дій є ніхто інший, як сам Сі Цзіньпін, який намагається маніпулювати міжнародними законами, нормами та організаціями для досягнення своїх цілей», — вказується у зазначеному звіті.

Фактично, на сьогодні транснаціональні репресії КНР становлять загрозу верховенству закону в усьому світі, тому що вплив Пекіна досить потужний, аби навіть за потреби змінити правові системи та міжнародні норми відповідно до його інтересів.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", корпорація "Google" почала здавати дані своїх користувачів прокомуністичній владі Гонконґу.

Читайте також:
Спускатись з небес на землю завжди непросто. Але тут на землі теж добре. І басейни можна відкривати.
21 жовтня, 10:56
Стратеґічний закордонний партнер "Слуги народу" — Комуністична партія Китаю — вдалася до нової хвилі терору у провінції Сичуань.
01 вересня, 07:59
Працівники незалежних російських медіа заявили про фактичне знищення своєї професії путінським режимом.
16 липня, 13:59
З метою стримати масову втечу зубожілого, але працездатного населення з країни, влада Туркменістану запровадила нові обмеження.
09 липня, 07:48
Чинний керівник комуністичного Китаю – Сі Цзіньпін – вважає себе сучасною реінкарнацією "великого кормчого" Мао Цзедуна.
05 липня, 08:48
ЗМІ почали розганяти заяву глави "АЗОВ" Андрія Білецького, що Роман Протасевич був разом з "АЗОВ" на Донбасі.
27 травня, 13:36