Політичне фентезі

Опінії
12.05.2021, 12:08
Політичне фентезі

Що лякає інвесторів в Україні ?

Народний депутат Верховної Ради України

Відповідно до останнього опитування Європейської Бізнес Асоціації, половина респондентів переконані, що інвестклімат в Україні погіршився. Якщо в попередні роки ключовим фактором була корупція, то цьогоріч це, сюрприз-сюрприз, судова система.

Так, інвесторів більше лякають наші нереформовані суди, ніж навіть корупція. Ми впираємося в те, що допоки судова система не запрацює по-людськи, не працюватиме й економіка, і зарплати не підвищаться.

Як реформувати суди?

Сформувати незалежну Вищу кваліфікаційну комісію суддів за участі міжнародних експертів. Так само має оновитися Вища рада правосуддя. Тільки тоді можна буде говорити про прозорий відбір доброчесних і професійних суддів та завершення судової реформи.

Це складний шлях, але він єдино можливий. Звісно, значно простіше ухвалити закон, де умовно написати: "всім підвищити зарплати і щастя кожному два відра". Але це неможливо. Без завершення судової реформи українці й далі житимуть так, як живуть зараз і як жити не хочуть.

Дуже добре, що уряд звітує, що в нас зростають зарплати, погано, що уряд забуває сказати, що просто менше людей їх отримують. Розповіді про те, що в Україні зростатиме економіка без системних змін у судовій системі ‒ жанр політичного фентезі і не більше.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Економіка
Воєнне вторгнення і повномасштабна агресія РФ істотно вплинула на споживчий ринок України, курс гривні, рівень інфляції та попит громадян.
20 вересня, 07:42
Виміри
Ініційований редакцією "Останнього Бастіону" Закон про Національну Державу визначає Україну як національну державу Українського Народу
28 червня, 09:15
Війна
Командир ДУК "Правий сектор" Андрій Стемпіцький: "перевірив роботу найвмотивованішого блокпосту."
22 квітня, 14:06
Світ
Туреччина буде дотримуватись конвенції Монтре
10 квітня, 19:45
Війна
Оперативна інформація Генштабу ЗСУ
01 березня, 14:25
Політика
Суд над Петром Порошенком, поглиблення економічної кризи в Україні
23 січня, 20:50