Полтавські бабусі танцюють кадриль
Танці їм дарують другу молодість, поліпшують здоров'я і піднімають настрій, – розповідають полтавки, які вийшли на пенсію, але не збираються сидіти вдома.
Кілька разів на тиждень полтавки, які вийшли на пенсію, але не полишають активного життя, приходять до Міського будинку культури на репетиції. Колектив клубу історичного танцю постійно відвідує близько 40 полтавок, найстарші учасниці давно розміняли 7-й десяток.
Про це розповідає «Місто».
На активний відпочинок вони обміняли свої звичні вечірні справи – перегляд серіалів та в’язання.
«Я вже з другого поверху вниз спускалась, лише опираючись на поручні, у мене ноги в колінах не згинались. Що є такий колектив, дізналася випадково, я сюди прийшла, мене прийняли, мені тут сподобалось, я позбулася всіх цих проблем з ногами» - розповідає учасниця «Полонезу» Вероніка Рогожнікова.
Крім легкої французької танцюльки в репертуарі жіночок близько 20 танців, серед них – падеграс, краков'як і полонез. Останній дав назву клубу. Нині «Полонез» – суто жіночий, але ще кілька років тому у ньому були і чоловіки.
«Якщо є чоловік, то потрібно вводити чоловічу партію. Жінка виконує жіночу, а чоловік – чоловічу. Вони вже будуть виділятись, і для колективу – дискомфорт, а от якби були чоловіки для всіх – це вже інша справа» – розповідає керівниця клубу для літніх танцівниць Людмила Сотник.
Чоловіки є в іншому, сусідньому, колективі – «Сеньйори», його теж відвідують полтавці, яким за п’ятдесят. Їх інколи запрошують до «Полонезу» для виконання окремих партій. Обидва клуби в існують вже 10 років і їх популярність в місті тільки збільшується.